Sarkisyan'dan iyimser mesaj

Sarkisyan'dan iyimser mesaj.9324
  • Giriş : 09.02.2009 / 21:39:00

"Ermenistan ile Türkiye arasındaki ilişkiler yakında iyileşebilir"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Ermenistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yakın gelecekte iyileşebileceğini söyledi.

Merkezi Erivan'da bulunan Mediamax ajansının haberine göre Sarkisyan, 45. Münih Güvenlik Konferansı sırasında yaptığı konuşmada Türkiye-Ermenistan ilişkilerine değindi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geçen yıl yaptığı Erivan ziyaretinin önemine dikkati çeken Sarkisyan, bu ziyaretin, iki ülke ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağladığını ve bu süreçte iki ülke dışişleri bakanları arasında yapılan görüşmelerin süreklilik kazandığını kaydetti.

Güney Kafkasya'daki gelişmelere de değinen Sarkisyan, bölge ülkelerinin ortak işbirliği ve diyalogları sonucunda bölgede istikrarın ve barışın güçlenebileceğini ifade ederek, ''Güney Kafkasya'da birbirini izole etme politikaları uygulanırken bölgesel istikrardan söz edilemeyeceği'' yönündeki düşüncesini dile getirdi.

Sarkisyan, halen Ermeni işgali altındaki Yukarı Karabağ konusuyla ilgili olarak da, çözüm için Azerbaycan;ın dikte ettirme usulünden vazgeçmesi gerektiğini ileri sürerek, bölgedeki Ermeni toplumunun kendi geleceğini belirleme hakkı olduğunu savundu.

Serj Sarkisyan, savaş istemediklerini ama savaşmaktan korkmadıklarını da bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*