Şarkıyı Yalın değil Norveç çaldı!

Şarkıyı Yalın değil Norveç çaldı! .12572
  • Giriş : 20.05.2009 / 09:24:00

Yalın'ın şarkısı Eurovision birincisinin şarkısına benziyor diye fırtınalar kopuyor. Hatta Yalın çaldı deniyor. Yalın'ın tarafından bir açıklama geldi;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Bit Pazarı" isimli şarkısı, Eurovision'da Norveç'e birincilik getiren "Fairytale" parçasına benzetilen Yalın, "Şarkı 1.5 yıl önce kaydedildi, intro'daki keman dışında benzerlik yok" dedi.

Yalın'ın 14 Mayıs'ta çıkan son albümü "Ben Bugün"deki "Bit Pazarı" adlı şarkı ile Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'e birincilik getiren, Alexander Rybak'in seslendirdiği "Fairytale" isimli parçanın melodilerindeki benzerlik, çalıntı iddialarını gündeme getirdi.

YALIN ŞARKIYI 1,5 YIL ÖNCE YAPTI

Şarkıcının yapımcı şirketi Avrupa Müzik'ten yapılan açıklamada, söz ve müziği Yalın'a, düzenlemesi ise Alper Erinç'e ait olan parçanın 1.5 yıl önce kaydedildiği belirtildi. Açıklamada, şu sözlere yer verildi: "Bit Pazarı, Ben Bugün adlı albümün 1.5 sene önce ikinci olarak yapılan ve kaydedilen şarkısıdır. Her iki şarkının da intro'larındaki keman dışında hiçbir benzerliği bulunmamaktadır. İntro'larda aynı müzik aletinin kullanılmasından yola çıkılarak her iki şarkının aynı olduğu ve bunun da Norveç'lilerden çalındığının iddia edilmesi haksızlıktır."

BENZİYORSA BENZETEN KARŞI TARAFTIR

Yalın'ın prodüktörü Cengiz Erdem de konu hakkında “Bu şarkı ilk repartuar çalışması yaptığımız zaman yani 1,5 yıl önce yapıldı. Yalın 9 aydır da stüdyoda. Biz benzerlik göremiyoruz. Benziyorsa da benzeten karşı taraftır. Çünkü biz şarkıyı daha eski yazdık” açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*