Sarko'dan 'Fransız küstahlığı' dedirten sözler

Sarko'dan 'Fransız küstahlığı' dedirten sözler.10960
  • Giriş : 18.04.2009 / 08:53:00

Dünya liderleriyle kameralar önünde dostluk pozları veren Sarkozy'nin bir toplantıdaki dedikoduları ortalığı karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Kameralar karşısında dünya liderleriyle samimi pozlar veren Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin kulislerde yaptığı dedikodular basına sızınca ortalık fena halde karıştı. Sarkozy'nin önceki gün Elysee Saray'ında parlamenterlerle verdiği öğle yemeği sırasında yakın müttefiklerini küçük düşüren sözler sarf ettiği anlaşıldı. Fransız liderin, hedefinde ABD Başkanı Barack Obama, İspanya Başbakanı Josè Luis Rodr'guez Zapatero ve Almanya Başbakanı Angela Merkel vardı. Fransa'da samimi görüntüler verip iltifat yarışına girdiği Obama için 'tecrübesiz' diyen Sarkozy, ABD başkanının 'her zaman karar alma ya da rasyonellik için gerekli standartlara uygun olmadığını' söyledi.

ZAPATERO ÇOK KIZACAK

Basına sızan bilgilere göre, Zapatero'nun pek de zeki olmadığını söyleyen Sarkozy, Merkel'in ise küresel krizle baş etme konusunda 'basiretsiz' olduğunu anlattı. Merkel'in krizle mücadele konusunda kendi gönüşlerini paylaşmamasından yakınan Sarkozy, 'Fransa'nın eteğine yapışan' Merkel için "Alman bankalarının durumunu gördüğü zaman benim dediğime gelmekten başka şansı olmayacak" dedi. Bu arada Sarkozy'nin resmi demeçlerinin 33 danışmanı tarafından hazırlandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*