Şarköy Siyah-beyaz çeşmesine kavuştu

Şarköy Siyah-beyaz çeşmesine kavuştu.16974
  • Giriş : 03.07.2009 / 23:06:00

Şarköy'de 1996 yılından beri şampiyon olan takımın renklerine boyanan tarihi çeşme iki yıllık yasağın ardından bu kez siyah beyaza boyandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi, siyah-beyaz çeşmesine kavuştu.

Şarköy'de tarihi bir çeşme, 1996 yılından beri şampiyon olan takımın renklerine boyanıyordu, ancak çeşmenin tarihi olduğu gerekçesiyle bu uygulama 2 yıldır yasaklanmıştı.

Bu nedenle başka bir yere yapılan yeni taraftar çeşmesi, bugün Galatasaraylı Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Beşiktaş Kulübü Asbaşkanları Levent Erdoğan ve Behçet Ümitlen tarafından siyah-beyaz renklere boyandı.

Çeşmeyi boyamak için Şarköy'e gelen asbaşkanlar Erdoğan ve Ümitlen, Atatürk Caddesi'nde Mehter Takımı ve Beşiktaşlı taraftarlarca karşılandılar.

Mehter takımı eşliğinde taraftarlarla birlikte ilçe turu atan asbaşkanlar, yeni yapılan taraftar çeşmesine geldiler. Taraftarların alkışlarıyla çeşmenin bulunduğu alana gelen grup, ''Şampiyon Beşiktaş, çeşmeyi her yıl biz boyayacağız'' sloganlarıyla törene katılanları coşturdu.

-''GALATASARAYLIYIM AMA SİYAH-BEYAZA ZEVKLE BOYARIM''-

Belediye Başkanı Altınok, törende yaptığı konuşmada, ''Biliyorsunuz ben Galatasaray taraftarıyım ama bu çeşmeyi zevkle ve sevinçle siyah-beyaza boyayacağım. Bütün Beşiktaşlıların bayramı kutlu olsun, yürekten kutluyorum'' dedi.

Asbaşkan Erdoğan ise her yıl şampiyonluğu kim kazandıysa o takımın taraftarlarının bu çeşmeyi boyama hakkına sahip olacağını belirterek, şöyle konuştu:

''Bu da sporda dostluğu ve kardeşliği getirecektir. Şuna da inanıyoruz ki bu çeşmeyi uzun seneler siyah-beyaz boyayacağız. Diğer taraftarlar bizi affetsinler, yakaladığımız bu başarıyı sonuna kadar götürme kararındayız. Bu güne kadar uzun seneler siyah-beyaza özlem duyduk. Bu nedenle çok mutluyum. Tüm Beşiktaşlıların şampiyonluk bayramını kutluyorum.''

Ümitlen de, Şarköylü olduğunu ifade ederek, çeşmeyi siyah-beyaza boyamaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Konuşmalardan sonra çeşme, Altınok, Erdoğan ve Ümitlen tarafından siyah-beyaza boyandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*