Sarkozy, ağız dalaşından dolayı üzgün

Sarkozy, ağız dalaşından dolayı üzgün .11376
  • Giriş : 26.02.2008 / 12:08:00

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Paris'teki tarım fuarında bir ziyaretçiyle ağız dalaşına girdiği için üzgün olduğunu söyledi. Ancak Sarkozy, ziyaretçiye karşı kullandığı ifade nedeniyle özür dilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sarkozy, Paris'teki tarım fuarında bir ziyaretçiyle ağız dalaşına girmişti. Sarkozy ile ziyaretçi arasındaki ağız dalaşı internette en çok izlenen klip haline gelmişti. Fuara gelen Sarkozy, gülücükler dağıtarak çevresindeki insanların elini sıkarken, gözlüklü bir adam tarafından terslendi. Adam, elini uzatan Sarkozy'e, "Yoo, dokunma bana." diye tepki gösterdi. Sarkozy de, "Çek arabanı öyleyse!" diye çıkışınca, "Beni kirletiyorsun" cevabını aldı. Bunun üzerine Sarkozy, "Çek arabanı dingil." diye çıktı.

Le Parisien okuyucularından oluşan bir gruba konuşan Sarkozy, "Böyle bir hakarete, Cumhurbaşkanı olsa bile dayanamaz. Cumhurbaşkanıyım diye herşeye boğun eğeceğim diye birşey yok. Ancak cevap vermesem daha iyi olurdu." dedi.

Sarkozy ile vatandaşın ağız dalaşı, Fransız lidere olan halk desteğinin iyice düştüğü bir döneme denk geldi. Sarkozy'e destek Mayıs 2007'teki rakama göre 19 puanlık bir düşüşle yüzde 36'ya geriledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious