Sarkozy, Medvedev ile görüştü

Sarkozy, Medvedev ile görüştü.10960
  • Giriş : 08.09.2008 / 15:19:00

Rusya ile Gürcistan arasında ateşkes sağlanmasına katkıda bulunan AB dönem başkanı Fransa'nın Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Rusya'nın başkenti Moskova'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve AB Ortak Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Javier Solana'nın eşlik ettiği Fransa Cumhurbaşkanı, ilk olarak Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile buluştu.

Medvedev, görüşmenin başında yaptığı açıklamada, görüşmede Gürcülerle Güney Osetyalılar arasındaki çatışmanın son bulmasını görüşmek için bir araya geldiklerini belirterek, "Burada bir ay önce üzerinde mutabakata varılan ilkelerin yerine getirilme sürecini görüşeceğiz" diye konuştu.

Sarkozy de yaptığı açıklamada, Moskova'ya Barroso ve Solana ile birlikte geldiklerini belirterek, "Burada AB'yi ve AB ülkelerinin çıkarlarını temsil ediyoruz" dedi.

Rusya'da, barıştan yana olan Avrupa'yı da temsil ettiklerini ifade eden Sarkozy, "Herkes üzerine düşen görevi ne kadar çabuk yerine getirirse, barışa da o kadar çabuk ulaşmış oluruz" diye konuştu.

Sarkozy ve beraberindeki AB yetkililerinin Moskova'daki temaslarının ardından Gürcistan'a gitmeleri bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*