Sarkozy, reformlara devam edecek

Sarkozy, reformlara devam edecek.11376
  • Giriş : 18.03.2008 / 20:30:00

Fransa'da Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, yerel seçimde iktidar partisinin ağır yenilgi almasına rağmen, reform sürecinin devam edeceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yerel seçimin ardından ilk kez basına konuşan Sarkozy, ''gerekli ekonomik ve sosyal reformlara devam edilmesinde kararlı olduğunu'' söyledi.

Sarkozy, ''Bu bir ideoloji, politika veya sağ-sol meselesi değil. Bu, bir sağduyu meselesi. Ülkemizde, iş dünyasını yeniden düzenlemek, daha fazla iş gücü yaratmak, daha iyi üniversiteler oluşturmak amacıyla gerekli değişimler mutlaka yapılmalı'' dedi.

Ekonominin özellikle daha modern bir hale getirilmesi gerekliliğine işaret eden Sarkozy, mali sıkıntılar, güçlü avro para birimi ve petrol fiyatlarının bunu her zamankinden daha fazla gerekli kıldığını ifade etti.

Sarkozy, Fransız seçmenin kendisini ''bu reformları yerine getirmesi için'' seçtiğini sözlerine ekledi.

Muhalefet partileri, ağır seçim yenilgisini, ''Sarkozy'nin politikalarını değiştirmesi yönünde açık bir mesaj'' olarak değerlendiriyor.

Yerel seçimde iktidar partisi, daha önce kontrolünden bulunan 30'dan fazla kentin belediye yönetimini muhalefetteki Sosyalist Parti'ye kaptırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious