Sarkozy-Bruni aşkı: Niyetimiz ciddi

Sarkozy-Bruni aşkı: Niyetimiz ciddi.16956
  • Giriş : 09.01.2008 / 10:05:00

Nicola Sarkozy, eski manken ve şarkıcı Carla Bruni'yle ilişkilerinin ciddi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarkozy, düzenlediği basın toplantısında Bruni'yle gelecek ay evlenecekleri yönündeki haberlerle ilgili sorulara, evliliğin büyük olasılıkla olduktan sonra basına yansıyacağını söyleyerek yanıt verdi.

Sarkozy, "İlişkimiz ciddi, sizler bunu anladınız. Ancak evlilik tarihini bir gazete belirlemeyecek" dedi. Fransız lider, "Büyük ihtimalle her şey olup bittikten sonra sizler bunu öğreneceksiniz" dedi.

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı François Mitterrand'ın yaşadığı evlilik dışı gizli ilişkiye üstü kapalı atıfta bulunan ve herkesin bilmesine rağmen konuyu kimsenin gündeme getirmediğini hatırlatan Sarkozy, artık bunu değiştirmek istediğini belirterek, "Carla ve ben kimseye yalan söylememeye karar verdik" dedi.

Daha önceki liderlerin özel yaşamını sorgulamak istemediğinin altını çizen Sarkozy, "Herkes kendi özel yaşamını, kendi istediği gibi yaşamalı" diye konuştu.

Sarkozy, geçen yıl eşi Cecilia'dan boşanmıştı.

Son dönemde yayınlanan kamuoyu yoklamaları, Sarkozy'ye verilen desteğin düştüğünü gösteriyordu. Bu düşüş, Sarkozy ve Bruni'nin kamuyou önünde yaşadıkları aşklarına bağlanmıştı.

Fransız halkının giderek artan oranda Sarkozy-Bruni aşkını, ahlaka aykırı ve daha da önemlisi cumhurbaşkanlığı görevlerinden uzaklaştıran bir unsur olarak görmeye başladığı belirtiliyor.

İCRAATLAR
Fransız lider, geçen yıl mayıs ayında başladığı cumhurbaşkanlığı görevindeki sicilini de savundu.

Sarkozy, ekonomik reform ihtiyacından, Rusya lideri Vladimir Putin'le ilişkilerine birçok konuda açıklamalarda bulundu. Nicolas Sarkozy, Fransız ekonomisinin "on yıllardır yapılmayan ya da başarısız olan reformlar"dan sonra değişime ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sarkozy, Nobel ödüllü ekonomistler Hintli Amartya Sen ve Amerikalı Joseph Stiglitz'in Fransa'daki ekonomik büyümenin hesaplanmasında yaşam kalitesini ilgilendiren unsurların da katıldığı değişiklikler üzerinde çalışacağını duyurdu.

Sarkozy "İnsanlar, ekonomik büyümeye işaret eden istatistiklerle, günlük yaşamlarındaki zorluklar arasındaki farkın açılmasını daha fazla kabul edemez" dedi.

Uluslararası ekonomideki durumun umulandan kötü olduğunu söyleyen Fransız lider, ülkesinin ekonomi politikasının değişmeyeceğini vurguladı.

Sarkozy, eğitim ve istihdam konularında da pozitif ayrımcılığın daha fazla kullanılması çağrısında bulundu ve "Fransa'da yeterince çeşitlilik yok" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious