'Sarkozy Türkiye'yi engelleyecek'

'Sarkozy Türkiye'yi engelleyecek' .11376
  • Giriş : 21.02.2008 / 23:12:00

Fransa cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin AB danışmanı Avrupa Parlamentosu Üyesi Alain Lamassoure, 'Sarkozy, Türkiye'nin AB üyeliğini engelleyecek' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin AB danışmanı Avrupa Parlamentosu Üyesi Alain Lamassoure, 'Sarkozy, Türkiye'nin AB üyeliğini engelleyecek' dedi.
AP'nin eski Türkiye Raportörü, muhafazakar Alain Lamassoure, ABHaber'e yaptığı açıklamada 'Sarkozy seçilirse Türkiye ile müzakerelerin durdurulacağını söylemişti, şimdi bunu yapacak' şeklinde konuştu.
Avrupa Birliği'nin coğrafik olarak bir sınırı olması gerektiğini savunan Lamassoure, Türkiye'nin AB'ye alınması halinde sınırın genişleyeceğini belirterek 'AB'nin bir anlamı kalmayacak' ifadesini kullandı.
Alain Lamassoure, bugüne kadar Türkiye'nin AB'ye kabul edilmemesi gerektiğini pek çok kişi düşündüğünü, fakat bunu açıkça ilk dile getiren Sarkozy'nin olduğunu belirtti.
Nicolas Sarkozy'nin Türkiye'nin AB'ye girmemesi gerektiği konusundaki duruşunu Almanya, Slovakya, Avusturya ve Güney Kıbrıs'ın da desteklediğini söyleyen Alain Lamassoure, AB ile Türkiye arasında başlayan müzakere sürecinin 'imtiyazlı ortaklık' amaçladığını, müzakerelerin tam üyelik için açılmadığını öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious