Sarkozy ve eşi Cecilia boşandı

Sarkozy ve eşi Cecilia boşandı.8650
  • Giriş : 19.10.2007 / 05:17:00
  • Güncelleme : 19.10.2007 / 00:31:05

Nicolas Sarkozy ve eşi Cecilia'nın avukatı, çiftin boşanma işlemlerinin sona erdiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fransız avukat Michele Cahen, Europe-1 radyosuna yaptığı açıklamada, çiftin bugün mahkeme önünde ifade vermesinin ardından, yargıcın boşanma kararı verdiğini söyledi. Avukat Cahen, ''duruşmanın gayet iyi geçtiğini ve karşılıklı anlaşma yoluyla boşanan çiftin arasında hiçbir sorunun çıkmadığını'' sözlerine ekledi.

Sarkozy, Fransa siyaset tarihinde görevi sırasında boşanan ilk Cumhurbaşkanı oldu. Nicolas Sarkozy'nin eşi Cecilia'dan karşılıklı anlaşmayla boşanacağı, Cumhurbaşkanlığı Sarayından yapılan yazılı açıklamayla bugün öğle saatlerinde teyit edilmişti. Çiftin boşanacağı yolundaki haberler, basında uzun süreden beri yer alıyordu. Cecilia Sarkozy, seçim kampanyası sırasında eşinin yanında yer almamış, seçimlerin ardından düzenlenen resmi davet ve gezilere katılmamıştı.

Nicolas Sarkozy, eski manken 49 yaşındaki Cecilia ile 1996 yılında evlenmişti. Önceki evliliklerinden ikişer çocuğu olan çiftin 10 yaşında bir erkek çocuğu var. Cecilia ve Nicolas Sarkozy, 2005 yılında kısa süreli bir ayrılık yaşamışlar, bu süre içinde Cecilia'nın Amerikalı bir halkla ilişkiler uzmanıyla aşk yaşadığı iddia edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious