Sarkozy 'yalan haber' davasından vazgeçti

Sarkozy 'yalan haber' davasından vazgeçti.11376
  • Giriş : 19.03.2008 / 21:35:00

Sarkozy, eski top model Carla Bruni ile evlenmeden önce boşandığı eşi Cecilia'ya ''kendisini terk etmemesi için SMS mesajı gönderdiğini'' yazan dergi aleyhine açtığı davadan vazgeçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarkozy'nin eşi Carla Bruni, Le Monde gazetesine yaptığı açıklamada, haberi yazan gazetecinin kendisine bir özür mektubu gönderdiğini söyledi.

Bruni, bu mektubun ardından Sarkozy'nin davayı geri çektiğini bildirdi. Paris mahkemesinde, Sarkozy'nin söz konusu iddiayı ortaya atan dergi aleyhine açtığı davayla ilgili tanıklık yapan Cecilia, ileri sürüldüğü gibi bir SMS mesajı almadığını söylemişti.

Söz konusu haberi yazan Fransız muhabir Airy Routier, daha önce basına yaptığı açıklamada, sağlam kaynaklara dayanarak yazdığını iddia ettiği haberin kesinlikle doğru olduğunda ısrar etti.

Nouvel Observateur dergisi, Sarkozy'nin Carla Bruni ile evlenmeden bir hafta önce telefonla Cecilia'ya SMS mesajı gönderdiğini ve "Eğer geri dönersen her şeyi iptal ederim" dediğini yazmıştı.

Sarkozy, bu haberin çıkmasının ardından dergiyi "yalan haber" yazmak suçlamasıyla mahkemeye vermişti.

Derginin sorumlu yazı işleri müdürü hakkında, suçlu bulunması halinde, 3 yıl hapis ile 45 bin euroya kadar para cezası istenmesi gündeme gelebilecekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious