Sarkozy'nin karizması yerle bir oldu

Sarkozy'nin karizması yerle bir oldu.8448
  • Giriş : 10.06.2009 / 08:15:00

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin boy kompleksi görüntülerle bir kez daha kanıtlanırken, Fransız liderin yeni 'yardımcısı' da görücüye çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisinden uzun liderlerle arasındaki boy farkını kapatmak isteyen Sarkozy, artık iskemle kullanıyor. Sarkozy ve iskemlesi, geçen hafta Normandiya'da düzenlenen anma törenleri sırasında görüntülendi.

Bugüne dek kısa boyunu gizlemek için yüksek topuklu ayakkabılardan, parmak uçlarında yükselmeye kadar her yolu deneyen 54 yaşındaki Fransız liderin son gözdesi bu iskemle.

Vaktiyle modellik yapmış selvi boylu eşi Carla Bruni'nin yanında da çoğu kez parmak uçlarında yükselerek dururken kameralara yakalanan, bir erkeğe göre epey ökçeli ayakkabılar tercih eden Sarkozy'nin iskemlesi yaklaşık 15 santimetre yüksekliğinde.

Anma törenlerinde, Britanya Başbakanı Gordon Brown, ABD Başkanı Barack Obama, Kanada Başbakanı Stephen Harper gibi liderlerle bir araya gelen ve kısa boylu oluşu fotoğraflarla iyice belirgin hale gelen Sarkozy, iskemlesinin yardımıyla hiç olmazsa kürsüdeyken imajına halel getirmemeyi başardı.

Yanındaki liderlerin boyu 1.80'ler civarında gezinirken, 5 santimetrelik topuklu ayakkabıları olmaksızın sadece 1.65 boya sahip Sarkozy, kısa boyuyla meşhur Napolyon'dan bile kısa.

Fransız televizyonu Canal Plus'ta yayınlanan görüntülerde, Sarkozy'nin tören sırasında yaptığı konuşmadan hemen önce iskemlenin kürsünün önüne konulduğu görülüyor.

Sarkozy böylece hem topuklu ayakkabılar hem de iskemle sayesinde aynı kürsüde konuşan daha uzun liderlerle aynı görüntüyü verebildi. Kaynaklar, "Sarkozy iskemleyi kullanmasaydı yüksek kürsüden ancak kafası görülebilirdi" diyor.

Elysee Sarayı'ndan kaynaklar da Sarkozy'nin yeni iskemlesinin Cumhurbaşkanı'nın uzun boylu liderler için tasarlanmış kürsülerin ardında yok olmamasını sağlayacak 'yararlı bir aksesuar' olduğunu söyledi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*