Sarkozy'nin kız arkadaşıyla gezisi tepki çekti

Sarkozy'nin kız arkadaşıyla gezisi tepki çekti.16956
  • Giriş : 26.12.2007 / 23:45:00

Sarkozy-Bruni çiftinin gezisi gazetelerin manşetlerine taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin basının fazlaca önünde yeni kız arkadaşı Carla Bruni ile yaptığı Mısır gezisi, muhalefetin eleştirilerine yol açtı.

Fransa'da mayıs ayındaki seçimleri kazanmasının ardından işadamı arkadaşı Vincent Bollore'nin Falcon 900'ünü alarak ABD'ye giden, yatıyla Malta'da görünen Nicolas Sarkozy'nin bu kez yine Bollore'nin özel jetiyle kız arkadaşını da alarak Mısır'a gitmesine kızan muhalefet, bir cumhurbaşkanıyla iş çevrelerinin bu yakınlığının hoş olmadığını düşünüyor.

Sosyalist Parti Sözcüsü Benoit Hamon, "Bir cumhurbaşkanı, elinde gazeteler, televizyonlar olan işadamlarından arkadaş edinir, onlara gezilerini ödetirse, bundan bir karşılık alındığı aşikardır" dedi.

Aynı partinin milletvekili Arnaud Montebourg da, Bollore'nin bir karşılık bekleme hakkı doğduğunu ve bu tür durumların devletin tarafsızlığı ilkesine zarar verdiğini bildirdi.

Fransa Komünist Partisi de Sarkozy'den kendine biraz "çeki düzen vermesini" istedi.

Eşinden yeni boşanan Sarkozy, eski manken kız arkadaşı Bruni ile dünden beri Mısır'da bulunuyor ve tüm gazeteler çiftin gezisine büyük yer veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious