Sarkozy'siz bir gün' kampanyası

Sarkozy'siz bir gün' kampanyası .8650
  • Giriş : 11.09.2007 / 14:18:00

Fransa’da "Televizyonda Demokrasi İçin Birlik" adlı toplum kuruluşu, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile ilgili haber ve görüntülerin medyada yer almayacağı bir günün ilan edilmesi yönünde kampanya başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkezi Tours kentinde olan sivil toplum kuruluşu, Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı adaylığını resmen ilan ettiği 30 Kasım 2006 tarihinde bu tür bir uygulamaya gidilmesi için medya kuruluşlarına çağrıda bulundu.
Kuruluşun başkanı sosyolog Pierre Biloun, "Bir gün bile olsa, Sarkozy ile ilgili resim, görüntü, olumlu ya da olumsuz bir kelimenin medyada yer almadığı bir günü yaşamak için harekete geçmek istedik. Umarım bu çağrımıza olumlu yanıt verirler" dedi.
Biloun, vatandaşlara elektronik mesajla çağrılarını ilettiklerini ve herkesin desteğini beklediklerini kaydederek, "Dilerim 30 Kasım Fransa için basın özgürlüğü ve demokrasi günü olur" dedi.
Seçim kampanyasından önce, sonra ve seçimlerin ardından medyada sürekli ilk sırada yer alan Sarkozy, sık sık yaptığı yolculuklar, sürekli ortaya attığı yeni görüşler ve projelerle birlikte özel yaşantısı ve ailesiyle ilgili haberlerle de kamuoyunun gündeminde yoğun bir biçimde yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious