Şaron, 2 yıldır komada bulunuyor

Şaron, 2 yıldır komada bulunuyor.10143
  • Giriş : 04.01.2008 / 10:54:00
  • Güncelleme : 04.01.2008 / 11:06:51

İsrail'in "buldozer" lakaplı eski Başbakanı Ariel Şaron, geçirdiği beyin kanamasının ardından 2 yıldır komada bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şaron'dan sonra görevi devralan Başbakan Ehud Olmert, 4 Ocak 2006'da komaya giren ve siyaset sahnesinden ayrılan Şaron ile ilgili anıları, düşüncelerini Yediot Aharonot ile Maariv gazetelerine anlattı.

"Birlikte geçirdiğimiz saatleri, sesinin tonunu, mizahını özlüyorum. Günün birinde gözlerini açıp yeniden aramıza dönmesini bütün kalbimle diliyorum" diyen Olmert, 3 Ocak 2006 gecesi olanları da şöyle nakletti:

"Hükümetin genel sekreteri gece beni arayıp, 'Başbakan bilincini kaybetti, bu durumda iktidar görevini siz üstleniyorsunuz' dedi. Bu görevi 2 yıldır yürütüyorum ve her gün, benim yerimde olsaydı o ne yapardı diye kendime sormadığımı itiraf ediyorum. Şaron'a bütün yaşamı boyunca rehberlik eden, güçlü, güvenli, yeni göçler alan, Yahudi niteliğini güçlendiren, barış geleceğinin bütün perspektiflerini vatandaşlarına sunan ve vatandaşlarına saygı duyan bir İsrail ana fikrine sadığım. Bulunduğu yerde imkanı olsa bana, 'İnançla yolunu izle ve İsrail halkını yönet' diyeceğini biliyorum."

Şaron'un doktorları, eski Başbakanın sağlık durumunun "istikrarlı" olduğunu söylüyor. 79 yaşındaki eski general Şaron'un 2 oğlu ve akrabaları, Tel Aviv'deki hastanede yatan eski Başbakan ile ilgilenmeyi sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious