Şaron, 7 aylık hapis cezasını çekiyor

Şaron, 7 aylık hapis cezasını çekiyor.12934
  • Giriş : 27.02.2008 / 14:28:00

İsrail'in 2 yıldan fazladır komada bulunan eski Başbakanı Ariel Şaron'un oğlu, eski Likud milletvekili Omri Şaron (44), babasının 1999 yılı seçim kampanyasına yasa dışı yollarla para toplamaktan çarptırıldığı 7 aylık mahkumiyet cezasını çekmeye başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail'in 2 yıldan fazladır komada bulunan eski Başbakanı Ariel Şaron'un oğlu Omri Şaron, İsrail'de Siyasi Partiler Yasasını ihlal ederek, söz konusu kampanya için ülke içi ve dışından, şirketler aracığıyla 1,3 milyon dolar para toplamaktan ve belgeler üzerinde tahrifat yapmaktan suçlu bulunmuş, 2007 Şubat ayında 9 ay ve 80 bin dolar dolayında para cezasına çarptırılmış, itirazı üzerine temyiz mahkemesi, geçen haziranda cezasını 7 aya indirmiş ve infazını da babasının hastalığını göz önünde bulundurarak 6 ay ertelemişti.

Omri Şaron, suçlamalar nedeniyle 2006 yılı başında Likud milletvekilliğinden de istifa etmişti.

Kesinleşen cezaya yaptığı itirazın da reddedilmesi üzerine Omri Şaron, sabah saatlerinde, babası Ariel Şaron'u Tel Haşomer'deki Tıp Merkezi'nde ziyaret ettikten sonra cezasının infazı için Tel Aviv'deki bölge mahkemesine geldi. Mahkemede yapılan son işlemleri bekleyen Omri Şaron, kendisini bekleyen yerli ve yabancı gazetecilere herhangi bir açıklama yapmadı.

Cezaevi bahçesine gelen İsrailli aşırı sağ eylemciler İtamar Ben Gvir ile Baruh Marzel, Şaron'a hakaretler yağdırdı ve hayatının sonuna dek kendisini izlemeye devam edeceklerini belirttiler. Omri Şaron, İsrail Cezaevi İdaresi görevlilerince, cezasını çekeceği Ramle yakınlarındaki Maasiyahu cezaevine götürülmek üzere, diğer bazı tutuklularla birlikte bir polis aracına bindirildi.

Ha'aretz gazetesi, Omri Şaron'un, tutuklu kaldığı süre içinde diğer mahkumlara eğitim vermesinin beklendiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious