Şaş: Adanalıyım değişmem

Şaş: Adanalıyım değişmem.11027
  • Giriş : 25.01.2008 / 09:14:00

"Biz Adana’da daha çok içindekini söyleyen, açık olan, net konuşan insanlarız. İstanbul’da bunun ne kadar yararlı ne kadar zararlı olduğunun sıkıntısını ben çekiyorum"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

G.SARAY’ın hırçın futbolcusu Hasan Şaş, sahadaki agresifliğini Adanalılığına bağladı. Adana Kültür ve Dayanışma gecesine Şaş’ın yanı sıra Yaşar Kemal, Lutfi Arıboğan ve eşi Deniz Ülke Arıboğan, Fatih Terim ve Şener Şen gibi ünlüler de katıldı. Şaş bu anlamlı gecede çarpıcı açıklamalarda bulundu: "İstanbul’da Adanalı olmak benim açımdan çok zor ve güç. Ben kendi adıma konuşayım çünkü biz Adana’da daha çok içindekini söyleyen, açık olan, net konuşan insanlarız. İstanbul’da bunun ne kadar yararlı ne kadar zararlı olduğunun sıkıntısını ben çekiyorum.

Maalesef İstanbul’da biraz daha politik olmak gerekiyor. Biz Adanalılar olarak her şeyi söyleriz, her şeye tepki gösteririz azda olsa çok da olsa bir tepkimiz olur. Açıkçası ben ilk geldiğim zamanlarda çok zorlandım ama yıllar geçtikçe biraz daha kendimi koruma altına alabiliyorum.

Politik olmak gerekiyor

Adanalılığın özelliği bu, kendi karakterleri, kendi şahsiyetleri bu şekildedir. Bunu ne kadar kabullenirler, ne kadar kabullenmezler o kendi sorunları ama biz ölene kadar her bildiğimizi söyleyeceğiz. Ne kadar tepki alsak da kendi bildiğimiz yolda gitmeye çalışacağız. Bu bizim özelliğimiz, bunun dışına çıkamayız.

Karakterimizi değiştiremeyiz. Tabi Adana, Çukurova çok büyük insanlar yetiştirmiş, çok büyük yazarlar, sinema sanatçıları, futbolcular, teknik direktörler yetiştirmiş bir şehir olarak ne kadar başarılı olduğunu,bence karakter yönünden ne kadar başarılı olduğunu gösteren bir yer, şehir. Bunun için Adanalılarla gurur duyuyorum. Kendimle de gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonra çok başarılı günlere imza atacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious