Şaş: Hakemlerimiz Avrupa liglerini izlemeli

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Galatasaray'ın milli futbolcusu Hasan Şaş, Turkcell Süper Lig'de görev yapan hakemlerin Avrupa liglerindeki karşılaşmaları izlemeleri gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

1 - 0 yenildikleri Gaziantepspor karşılaşması sonrasında Galatasaray TV'ye konuşan Hasan Şaş, "Bu puan kaybı bizim için iyi olmadı. Ama toparlanıp şampiyonluğa ulaşacak güçteyiz. Zorlu bir dönemece giriyoruz. Denizli, Erciyes, Beşiktaş ve Trabzonspor'la oynayacağız. Şampiyonluğu sonuna kadar kovalamak için bu maçlardan üç puan almamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Milli futbolcu, Galatasaray'da deplasman fobisi gibi bir durumun söz konusu olmadığını, önemli olanın ilk golü bulmaları olduğunu ifade etti. İlk golü bulduklarında farka gittiklerini vurgulayan Hasan, bazı maçlarda beklenen performansı sergileyememeleriyle ilgili olarak da, "Rakipler bizle karşılaşırken çok fazla önlem alıyor. Neredeyse 4 ön liberoyla oynuyorlar. Biz de onlarla mücadele etmeye çalışırken bu sefer kendi oyunumuzu ortaya koyamıyoruz." dedi.

Gaziantep maçında penaltı olduğu konusunda spor yorumcularının hemfikir olduğu pozisyonuyla ilgili olarak Hasan Şaş, "Maçın hakemi penaltıyı görür, görmez. O önemli değil. Ama hakemin futbolu bilmediğini gözlemledim. Sadece penaltı pozisyonundan bahsetmiyorum. Avrupa'da birçok maç izliyoruz. Omuz omuza mücadelelerde kazanılan toplara bizdeki kadar faul verilmiyor. Hakemlerimiz biraz Avrupa liglerini seyretmeli." şeklinde konuştu.

Geçen yıla kıyasla performansında düşüş olduğu yönündeki eleştirilerle ilgili olarak Hasan Şaş, "Geçen seneye göre tabi ki iyi değilim. Ama takım da genel olarak geçen yılki performansın gerisinde. Bu durum, oyunculara da yansıyor. Kendimi bildim bileli eleştiriliyorum. Bugüne kadar ne bir gazeteye ne de bir televizyona cevap verme ihtiyacı hissettim. Benim işim mücadele etmek." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious