Satanist baba, Hıristiyan anneye karşı

Satanist baba, Hıristiyan anneye karşı.9759
  • Giriş : 12.07.2008 / 16:15:00

ABD'de Hıristiyan bir kadının, Satanist olan eski eşine 3 kızlarının velayeti için açtığı dava, hukukçuların kafasını karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Indiana eyaletine bağlı Fulton kentinde görülen davada Kristie Meyer adlı kadın, kızlarını Hıristiyan adetlerine göre yetiştirmek istediğini söylüyor.

Toplum içerisinde Satanist olduğunu açıkça söyleyen eski eş Jamie Meyer ise, kızlarının Pazar günleri kiliseye gitmesine karşı çıkıyor.

Daha önce mahkemeden, eşinin kızlarını ziyaret etmesini yasaklayan bir karar çıkarmayı başaran Kristie'nin bu kez işi daha zor, zira yargıca Satanizm'in kızlarının eğitimi için zararlı olduğunu ispatlamak zorunda.

Baba Meyer'in ise, velayeti kendi üzerine alabilmek için Satanizm'in 'gerçek bir din' olduğunu ispatlaması gerekiyor.

Kristie'nin avukatı Pat Roberts, Satanizm'in sadece bir 'tapınma şekli' olduğunu öne sürse de, Amerikan İç Gelir Dairesi Satanizm'i bir din olarak kabul etmiş durumda.

Hukukçular, yargıcın Satanizm'in bir din olduğunu kabul etmesi durumunda velayeti kime vereceğini konusunda kararsız, çünkü Amerikan Anayasası'na göre hakimlerin karar verirken dini bir tercih yapmaları kanunen yasak.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*