Satanist cinayetinde karar çıktı!

Satanist cinayetinde karar çıktı!.22285
  • Giriş : 21.03.2017 / 15:57:00

Türkiye'nin uzun zaman etkisinde kaldığı satanist cinayeti ile ilgili karar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1999 yılında 17 yaşındaki Şehriban Coşkunfırat, satanist cinayete kurban edilmişti. İstanbul Ortaköy Mezarlığı'nda öldürülen Şehriban Coşkunfırat'ın ailesi toplam 142 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi.

Ortaköy’de 18 yıl önce satanist ayin sebebiyle öldürülen Şehriban Coşkunfırat’ın ailesi, cinayeti işleyen Engin Arslan, Ömer Çelik ve Zinnur Gülşah Dinçer’den 142 bin TL tazminat kazandı. Şehriban’ın ablası Derya Coşkunfırat, “Katillerden alınacak hiçbir para Şehriban’ın canından kıymetli değil. Biz bu paranın tamamını bağışlayacağız. Bizim için önemli olan katillerin işledikleri suçu unutmamalarıydı” dedi.

Şehriban Coşkunfırat 13 Eylül 1999 gecesi, henüz 17 yaşındayken, kısa süre önce tanıştığı arkadaşları Engin Arslan, Ömer Çelik ve Zinnur Gülşah Dinçer tarafından öldürüldü. Polis 3 kişiyi gözaltına aldığında, kamuoyu da ilk satanist cinayetin detaylarını öğrendi. O gece bir deprem olmuş, sanıklar da beraberlerindeki Şehriban Coşkunfırat’ı şeytana kurban etmişlerdi.

Engin Arslan, Ömer Çelik ve Zinnur Gülşah Dinçer 16’şar yıl hapis yattıktan sonra cezaevinden tahliye edildi. Şehriban’ın ailesi tahliye haberlerinin ardından kızlarının katili 3 isme tazminat davası açtı. Coşkunfırat Ailesi tazminat davasına emsal olarak da Münevver Karabulut’un ailesine ödenen tazminatı gösterdi.

İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi dün görülen son duruşmada tazminat davasını karara bağladı. Mahkeme Şehriban’ın Babası Mehmet Coşkunfırat’a 1999’dan bu yana hesaplanacak faiziyle 22 bin TL maddi tazminat ve 30 bin TL manevi tazminat, Şehriban Coşkunfırat’ın altı ablasına ise 15’er bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmetti. Mahkeme tazminatın ve yasal faizin 3 sanık arasında eşit olarak ödenmesine karar verdi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*