Satanizm tehdidinin farkında mısınız?

Satanizm tehdidinin farkında mısınız?.8903
  • Giriş : 11.06.2009 / 22:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 19:46:45

Türkiye, önce Münevver Karabulut ardından da Adana'daki cinayetle gündeme gelen satanizmi konuşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Adana'da, 12 yaşındaki R.A. annesini öldürmesiyle başlayan Satanizm tartışması büyüyor. R.A. ile görüşen bir pedagog ve psikolog raporlarında şok bir cümleye yer verdiler. Karakter yapısını anlatırken "satanizm anlayışı içerisinde kendisini ifade ettiğini" yazdılar. Dahası, R.A.'nın babası, kızının, cinayetten bir gün önce duvarlara satanizmle ilgili yazılar yazdığını işaretler çizdiğini söylüyordu.

Satanizm, Münevver Karabulut cinayetiyle de gündeme gelmişti. Acılı baba Süreyya Karabulut, kızının satanist bir ayinde öldürülmüş olabileceğini söylüyordu.

Anne ve babaları derinden sarsan satanizm gerçeği, Türkiye'nin gündemine ilk defa 1999 yılında Şehriban Coşkunfırat cinayetiyle gündeme geldi. Ömer Çelik, Engin Arslan ve Zinnur Gülşah Dinçer arkadaşları Şehriban Coşkunfırat'ı satanist bir ayinde katletmişlerdi. Cinayet anı, Yargıtay'ın konuyla ilgili kararında anlatılırken, sanıkların şeytandan mesaj bekledikleri ifade ediliyor.

Resmi belgeye geçen bu ifadeler Satanizmin ne kadar korkunç olduğunu anlatıyor. Yargıtay'ın kararında Satanizm'le ilgili çok önemli tespitler yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*