Satıcı: Krize karşı radikallik şart

Satıcı: Krize karşı radikallik şart.9654
  • Giriş : 03.02.2009 / 14:25:00

Türkiye İhracatçılar Meclisi eski başkanı ve AK Parti Bakırköy ilçe belediye başkan adayı Oğuz Satıcı, kriz gibi olağanüstü durumların olağanüstü çalışmayı gerektirdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) eski başkanı ve AK Parti Bakırköy ilçe belediye başkan adayı Oğuz Satıcı, kriz gibi olağanüstü durumların olağanüstü çalışmayı gerektirdiğini söyledi.

AS Haber Ajansı'nın (asha) haberine göre, Asamble Eğitim Danışmanlık'ın düzenlediği “Labirent'ten Çıkış Yolu – III. Düş+Zaman= Gerçek” başlıklı konferansa Oğuz Satıcı'nın yanı sıra Erin Brockovich, David Gerrold, Robert Sawyer, Vernon Frost ve Prof.Dr. Stefano D'Anna konuşmacı olarak katıldı. Konferansta düş, zaman ve gerçeklik üzerine ilginç görüşler ortaya konuldu. Konferansta, “düşleri gerçek yapmak için yukarıdan bakma sanatı” yaklaşımıyla krizlere ve iş dünyasına farklı bakış açıları, çözümler ve fırsatlar anlatıldı.

“Sıra dışılık – radikallik şart”

Oğuz Satıcı konferansta küresel kriz ve çözümleri konusunda açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, “Kriz, sıra dışı olan için, radikal davranmak için bir fırsattır. Böyle bir durumda hayallerinizle uçtuğunuz zaman kimse size olağanüstü durumdan dolayı bir şey diyemez” dedi. Böyle durumlarda sıra dışı radikal hayaller kurarak yapılacak çalışmaların fırsata dönüşebileceğine işaret eden Satıcı, “Değişim önce bizim en kolay yapabileceğimiz iş. Değişime önce biz kendimizden başlayarak radikal hayallerimizi gerçekleştirelim” diye konuştu.

“En büyük zorluk, hayalleri zorlamak”

En büyük zorluğun hayalleri zorlamak olduğunu dile getiren Satıcı, “Yaşadığımız kriz zamanları insanoğluna sıkıntılar verse de fırsatları da beraberinde getirir. Kriz gibi olağanüstü durumlar olağanüstü çalışmalar gerektirir. Radikal kararlarla hayallerinizin üzerine gitme fırsatıdır. Bu psikolojik bir durumdur ve böyle bir değişim önce bizim en kolay yapabileceğimiz iştir” ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*