Satılık mahalle

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Kütahya'da Vefa Mahallesi sakinleri, çevre yolu ve demiryolu üzerine yol ve köprü yaptıramayınca mahalleyi satılığa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kütahya Tren Gar'ına yakın bulunan ve demiryollarının arasında kalan mahallenin, kent merkeziyle güvenli bir bağlantı yolu kurulması yönünde yıllardır taleplerinin bulunduğunu aktaran Vefa mahallesi Muhtarı Mustafa Daşdelen, "Mahallemize yol ve köprü yaptırana mahallemizi satacağız." dedi.

Mahallede bulunan cami duvarına "Vefa Mahallesi satılıktır", "Sakinlerinden satılık kelepir mahalle", "Yetti gari, mahalleyi satıyoruz" ve "Yolsuz, köprüsüz mahalle satılıktır" gibi ilginç ilanlar asan mahalle halkı, toplanan imza kampanyasına da destek verdi.

Birbirine paralel olan çevre yolu ile demiryolu üzerine araçların da rahatça kullanabileceği yol bulunan köprü yapılması yönündeki taleplerinin yıllardır kabul edilmediğini dile getiren Vefa mahallesi sakinleri, bir an önce sorunun çözülmesini istedi.

Mahallede bin 900 hanede 9 binin üzerinde nüfusun yaşadığını dile getiren Muhtar Daşdelen, bu haliyle mahallenin Kütahya'nın 8 ilçesinden daha fazla nüfusa sahip olduğuna dikkat çekti.

Yetkililerden her seferinde söz aldıklarını, ancak bu sözlerin yerine getirilmediğini vurgulayan Daşdelen, "Mahallemize gelip giden yaya ve araçların kullanabilmesi için bir köprü yapılması yönünde gerekli yerlere defalarca müracaatta bulunduk. Hala derdimize çare bulunmadı. Bu yüzden mahallemizi satışa çıkardık. Bu yönde de imza kampanyası başlattık. Köprü ve yol yaptırana mahallemizi satacağız." şeklinde konuştu.

Mahalle halkı da muhtar Daşdelen'e destek verirken, mahalle sakinlerinden Meryem Öztürk isimli bir kadın, "Her dönemde buraya oy istemeye geliyorlar. Bundan sonra hiç bir partiyi mahallemize sokmayacağız. Demiryolunda kaza yapan, kolu kopan çocuklarımız oldu. Artık güvenimiz kalmadı. Yıllardır bu sorunumuzu kimse çözmedi." diye konuştu.

Sembolik olarak satışa çıkarılan Vefa Mahallesi'ne müşteri çıkıp çıkmayacağı ise merakla bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious