Satırla kılıçla maça gittiler

Satırla kılıçla maça gittiler.8965
  • Giriş : 10.12.2007 / 14:36:00

Taraftar otobüsünü arayan polislerin buldukları şok etti. Otobüsten çıkanlar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eskişehir Atatürk Stadı’nda dün oynanan Eskişehirspor-Karşıyaka maçını izlemek için İzmir’den gelen taraftarların bulunduğu 11 otobüste polislerin yaptığı aramalarda kılıç, satır, beyzbol sopası ve çok sayıda bıçak bulundu.

Alınan bilgilere göre dün sabah saatlerinde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne internet üzerinden kimliği belirsiz bir kişi tarafından gönderilen e-mailde Eskişehirspor-Karşıyaka maçını izlemek için İzmir’den gelen taraftarların bulunduğu otobüslerde çok sayıda kesici alet olduğu yolunda ihbar yapıldı. İhbarı değerlendiren Eskişehir Emniyet Müdürüğü yetkilileri 140 polisle Kütahya yolu Ömür mevkiinde İzmir’den gelen Karşıyaka taraftarlarının içinde bulunduğu 11 otobüsü durdurdu.

Polisler 11 otobüsü tek tek aradı. Aramalarda otobüslerin bagajlarında rulo yapılmış halıların içerisinden bir adet kılıç, 4 adet döner bıçağı, bir adet nacak, 2 adet satır, bir adet tornavida, bir adet beyzbol sopası ile 13 adet bıçak ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri otobüslerin sürücülerinin kimlik tesbitlerini yapıp ifadelerini aldıktan sonra serbest bırakıldığını, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtildi.

MAÇTA GERGİNLİK YAŞANDI

Eskişehirspor-Karşıyaka maçında İzmir’den gelen yaklaşık 500 kadar Karşıyaka taraftarı ile Eskişehirsporlu taraftarlar arasında maç sırasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Kale arkasındaki tribündeki Karşıyaka taraftarları ile açık tribünde bulunan Es-Es taraftarları önce karşılışlıklı olarak birbirlerine küfürler etti, ardından da söktükleri plastik oturakları karşılıklı olarak birbirlerine fırlattı. Araya giren polisler olayların büyümesini önledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious