Satırlı kavgada, 3 liseli yaralandı

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde okuldan çıkıp evlerine giden 3 lise öğrencisi, tanımadıkları bir grup gençle ‘yan bakma’ meselesi yüzünden tartıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kavgaya dönüşen tartışmada yanlarındaki satırları çıkaran karşı gruptakiler, liselilere saldırdı. Başından ağır yaralan bir öğrenci, Bursa'ya sevk edilirken, 2 öğrenci ise İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İlçe merkezindeki Yunus Emre Lisesi son sınıföğrencisi 17 yaşındaki Birol Çalışlar, Osmaniye Mahallesi Şebboy Caddesi üzerinden Alanyurt Beldesi’ndeki evine gitmek isterken yanında duran bir otomobilden inen bir grup gençle ‘yan bakma’ meselesi yüzünden tartışmaya başladı. Kimliği belirsiz kişiler Çalışlar'a saldırırken, liseli gencin sınıf arkadaşları onula aynı yaştaki Serhat Biçen ve Engin Sezer de kavgaya karıştı. Yanlarındaki satırları çıkaran gençler, Birol Çalışlar'ı başından, Biçen ve Sezer'i ise vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı. Saldırganlar, plakası alınamayan otomobille olay yerinden kaçarken, yaralılar vatandaşların çağırdığı 112 Acil Servis ambulansıyla İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Başından yaralanan ve durumu ağır olan Birol Çalışlar, Bursa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Diğer iki öğrenci İnegöl Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınırken, öğrencilerin ifadeleri doğrultusunda harekete geçen polis, satırlı saldırganlardan 21 yaşındaki Serkan Asar'ı gözaltına aldı. Diğer zanlıların yakalanmasına çalışılırken, olayla ilgili soruşturmaya İnegöl Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious