Satışa çıkarılan caminin ihalesi yapıldı

Satışa çıkarılan caminin ihalesi yapıldı.15114
  • Giriş : 14.05.2009 / 23:37:00

Açık arttırmayla satışa çıkarılan Göynük Merkez Eyüp Sultan Camisi, alıcı çıkmayınca Göynük Camileri ve Kuran Kursları Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği'ne kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Göynük beldesinde tapu sorunu nedeniyle hissedarlardan birinin açtığı dava üzerine mahkeme kararıyla açık arttırmayla satışa çıkarılan Göynük Merkez Eyüp Sultan Camisi, alıcı çıkmayınca Göynük Camileri ve Kuran Kursları Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği'ne kaldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Göynük Camileri ve Kuran Kursları Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği tarafından 29 hisseli arsaya 1 Temmuz 2007'de temeli atılan caminin inşaatı, bu yıl başında tamamlandı.

Hissedarlardan biri, rızası dışında araziye cami yapıldığını öne sürerek, Kemer Sulh Hukuk Mahkemesinde dava açtı.

Caminin yapıldığı 2 bin 112 metrekare arsada 20,5 metrekare hisseye sahip Sait Kaplan'ın hissesini devretmeye ikna edilememesi üzerine, ortaklığın giderilmesi davasına bakan mahkeme, caminin arazisiyle birlikte açık artırma usulüyle satılmasına karar verdi.

Geçen günlerde yapılan ve katılanın olmadığı ihale bugün tekrarlandı. Açık artırmada başka alıcı çıkmayınca, cami 2 milyon 684 bin 500 TL bedelle ortaklardan Göynük Camileri ve Kuran Kursları Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği'ne kaldı.

Göynük Camileri ve Kuran Kursları Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Veli Koyuncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, caminin yapıldığı alanda hissesi bulunan 29 kişiden 28'inin tapularını, çeşitli bedeller ya da bağış olarak derneğe devrettiklerini söyledi.

Hissedar Sait Kaplan'ı ise 20,5 metrekarelik hissesini satmaya ve devretmeye ikna edemediklerini belirten Koyuncu, Kaplan'ın ortaklığın giderilmesi amacıyla açtığı davada, caminin kendilerine kaldığını bildirdi. Koyuncu, ihalede belirlenen 2 milyon 684 bin 500 TL'nin Sait Kaplan'ın hissesine düşen kısmını ödeyeceklerini kaydetti.

Cami, ilk ihalede arazisiyle birlikte 6 milyon 710 bin 840 TL bedelle açık artırmaya sunulmuş, ancak alıcı çıkmamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*