Satrançta Türk markası

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

11 yaşındaki Cankut Emiroğlu'nun hedefi 'santrançta Türk markası' olmak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Satranç Takımı ile Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen Dünya Okullararası Satranç Şampiyonasın'a katılan 11 yaşındaki Cankut Emiroğlu, 24 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında yapılan karşılaşmalarda tüm rakiplerini yenerek final maçına çıktı. Emiroğlu, finalde Yunan rakibini de yendikten sonra altın madalyayı almaya hak kazandı.

Cankut Emiroğlu Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ı makamında ziyaret etti. Cankut Emiroğlu'nun uluslararası yarışmalarda ödül alan ilk çocuk olduğunu ifade den Prof. Dr. Okudan, başarısından dolayı genç sporcuyu tebrik etti. Prof. Dr. Okudan sporda elde edilen başarılar ile üniversite olarak marka olmaya çalıştıklarını söyledi.

İzmir Özel Karşıyaka Başarı İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi olan ve 2 yıldır Satranç Milli Takım kadrosunda yer alan Emiroğlu ise hedefinin Satrançta Türk Markası olduğunu söyledi. Emiroğlu, "Amacım bir Türk markası olarak, ülkemin sesini dünyaya duyurmak'' dedi.

Programın sonunda Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Cankut Emiroğlu'na plaket ile çeşitli hediyeler verdi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Moğolistan'da yapılan 7. Üniversiteler Arası Dünya Güreş Şampiyonası'nda 96 kiloda altın madalya kazanan SÜ Beden Eğitimi Öğretmenliği öğrencisi Atilla Güzel'e de bir plaket verdi. Atilla Güzel'i aldığı başarıdan dolayı tebrik eden Okudan, milli güreşçiden başarılarının devamını temenni etti.

Atilla Güzel'in Selçuk Üniversitesi'nin adını dünyaya duyurduğunu ifade eden Okutan, "Üniversite olarak ekip şeklinde çalışıyoruz. Atilla da şampiyon olarak üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiştir. Amacımız üniversitemizi hep birlikte marka yapmaktır. Biz atillayı yoğun işlerimizden dolayı geciktirdik. Bu gecikmeden ötürü özür diloyorum. Başarılarının devamını bekliyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious