Sauna Çetesi davası ertelendi

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

"Sauna Çetesi" olarak bilinen 18 sanığın yargılandığı davaya Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Duruşmada Kasım Zengin'in avukatı Fatih Aktaş da müvekkilinin Ankara Numune Hastanesi'nden aldığı 2 ayrı raporda kronik şizofren teşhisi konulduğunu belirterek, Zengin'in sağlık nedenleri göz önüne alınarak tahliye edilmesini veya adli kontrole tabi tutulmasını istedi.

Duruşmaya verilen kısa bir aranın ardından kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Gönül, sanık Kasım Zengin'in de 3 haftayı geçmemek suretiyle gözetim altına alınarak, suç tarihinde ve halen akıl hastası olup olmadığı, akıl hastası ise ne zamandan beri hasta olduğu ve bu hastalığının davranışları üzerindeki etkileri konusunda sağlık kurulu raporu alınması için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine gönderilmesinin kararlaştırıldığını belirtti.

Gönül ayrıca şikayetçi Korkut Eken'in Antalya'daki adresinde talimatla ifadesinin alınması için Antalya Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine yazı yazılmasına, Alev Banu Şahin ile Doğan Şahin'in mahkemede dinlenilmesi için yazı yazılmasına karar verdi.

Süreyya Gönül, tutuklu sanıkların da tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 14 Kasım 2006 tarihine erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious