Sav, istifasını isteyenlere 'gazeteci bozuntusu' dedi

Sav, istifasını isteyenlere 'gazeteci bozuntusu' dedi.16309
  • Giriş : 16.06.2008 / 02:23:00
  • Güncelleme : 16.06.2008 / 01:47:54

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, kamuoyunda geniş yankı bulan dinlendiği yönündeki iddialarının ardında durdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sav, gazetelerin ve köşe yazarlarının istifa çağrılarına da tepki göstererek, "Beni CHP Kurultayı Genel Sekreter seçti, zavallı yazarlar ya da gerici basın değil" dedi.

CHP Genel Sekreteri Sav, Başbakan Erdoğan'ın "No yerine Yes'e basıyor sonra şikayet ediyor" sözlerine cevap verdi. İnşaat Mühendisleri Genel Merkezi'nde yapılan İktidar Yolunda Çankaya başlıklı toplantıya katılan Önder Sav, dinleme iddialarıyla ilgili olarak Başbakan ile kimi medya organlarını suçladı.

Sav, "Asıl olan Başbakan Erdoğan'ın güdümündeki güçlerin CHP Genel Sekreteri'ni dinlemesidir. Başbakan, olanları iyi biliyor, ancak şu da ortadaki beslediği, büyüttüğü gerici basın onu kurtaramayacak" diye konuştu.

Kendisine yönelik istifa davetlerini de tepkiyle karşılayan Önder Sav, "Kimi yazar bozuntuları istifamızı istiyor. Beni gerici basın CHP Genel Sekreteri yapmadı, Mustafa Kemal'in Partisi'ni kurultayı seçti. Benim danışacağım yer gazete sütunlarındaki zavallı yazarlar ya da gerici basın değildir. Danışacağım yer CHP'lilerdir" şeklinde konuştu.

Sav'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kimi yazılı ve görsel medya organlarını hedef alan sözleri salonda bulunan partililer tarafından uzun uzun alkışlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious