Sav, kapsama alanı dışında

Sav, kapsama alanı dışında.16309
  • Giriş : 02.06.2008 / 09:00:00

Arka arkaya 2 skandala imza atan Önder Sav'ın arasının iyi olmadığı söylenen teknolojiden iyice soğuduğu belirtilirken, Baykal'ın Diyarbakır pargramı başlamadan sıkıntı oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ali Eyvaz'ın haberi

Arka arkaya iki skandala imza atan Önder Sav, arasının iyi olmadığı söylenen teknolojiden iyice soğudu. Sav'ın cep telefonu numarasını çevirenler, “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” mesajıyla karşılaşıyor.

Peygamper Efendimiz'e yönelik söylediği seviyesiz sözlerden sonra dinlendiğini iddia edip ortalığı ayağa kaldıran CHP Genel Sekreteri Önder Sav, 'bir anlık gaflet' sonucu cep telefonunu açık unuttuğu ortaya çıkınca 'kapsama alanı dışına çıktı'. Cep telefonundan hiçbir zaman hoşlanmamış olan Sav, bu hattı sadece Baykal'ın arama ihtimali üzerine taşıyordu. İmza attığı skandal sonrası ailesinin ve yakın dostlarının bile onu cep telefonundan çok acil bir durum olmadığı taktirde aramadığı, Sav'ın da görünmeyen numaraları açmadığı gibi, hafızaya kayıtlı olmayan tanımadığı numaralara da cevap vermediği biliniyor. Ayrıca Sav, CHP içinde en son cep telefonu sahibi olan siyasilerden.

'İSTİFA ET' ÇAĞRILARI YAĞIYOR

Cep telefonunu görüşmelere kapatan Sav'ın mesaj kutusunun da çoktan dolmuş olduğu sanılıyor. Sav'a, hem neden olduğu 'dinlenme skandalı' hem de Peygamberimiz hakkındaki seviyesiz üslubu nedeniyle CHP'lilerden 'özür dile' ve 'istifa et' çağrıları yağıyor. Sav'ın artık bu hattı kullanmayacağı da söyleniyor. Sav'ı, çok acil bir durum olmadığı taktirde aile fertlerinin bile cep telefonundan aramadıkları, CHP Genel Merkezi ve TBMM'deki odalarına bağlı Telekom hattından görüşme yaptıkları kaydediliyor.

DİYARBAKIR'DA OLMAYACAK SAV NE DEMİŞTİ SONU NE OLDU?

Bu arada, CHP lideri Baykal'ın, Genel Sekreter Sav'ı 5 Haziran'da Diyarbakır'a götürmeyeceği öğrenildi. Sav'ın, eski Bolu Valisi ile konuşması sırasında, Baykal aleyhine sözler sarf etmesi arasına uzak mesafeler koydurdu. Baykal'ın, Sav'ın konuşma sırasında sarf ettiği, “kendisinin çok dikkatli biri olduğunu, gerekirse Genel Başkan'la karşılıklı oturup bir saat kavga edebileceğini, kendisini Deniz Baykal'ın sekreteri olarak görmediği” sözleri nedeniyle 5 Haziran'da Sav'ı Diyarbakır'a götürmeyeceği öğrenildi. CHP Genel Merkezi ile Diyarbakır İl Teşkilatı'nın Baykal'ın temaslarına iştirak etmeleri için aradıkları sivil toplum örgütlerinin de, “Sav özür dilemeden buraya gelmeyin” dedikleri kaydedildi.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious