Sav belgeye rağmen inkar ediyor

Sav belgeye rağmen inkar ediyor.16309
  • Giriş : 31.05.2008 / 21:26:00
  • Güncelleme : 31.05.2008 / 21:25:25

Telekom Ankara İl Müdürlüğü’nden alınan belge, CHP’yi ikna etmedi. “Telekom hükümetin elinde" diyen Sav'ın gelişme üzerine söyledikleri ise 'bu kadarına da pes' dedirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Telekom belgesinin basına yansımasının ardından CHP Genel Merkezi’ne gelen Sav, parti kurmaylarıyla bir değerlendirme toplantısı yaptı. Sav, Vakit gazetesi muhabirinin cep telefonunun açık kalması nedeniyle konuşulanları dinlemesinin söz konusu olmadığını öne sürdü. Sav’ın çalışma arkadaşlarına “Benim Vakit muhabiri ile görüşmediğim açık. Cep telefonumu açmam gibi bir durum da söz konusu değil. Üstelik görüşme sırasında telefonum da birkaç kez çaldı. Açık kalan bir telefon nasıl çalar” dediği öğrenildi.

KILIF HAZIRLIYORLAR

Teknolojideki ilerlemeleri hatırlatan Önder Sav’ın, sözlerini şöyle sürdürdüğü belirtildi:

“Bunlar beni zaten dinliyorlardı. Valinin o gün o saatte bana geleceğini de tespit ettiler. Tam yanıma geldiği sırada da beni aradılar. Bu olaya kılıf yapmak istediler. Teknoloji sayesinde hem beni dinlediler hem de ‘bu telefon açık kaldı’ diye kılıfını hazırladılar. Telefonum kapalı bile olsa teknoloji sayesinde sanki konuşmuşum gibi gösterebilirler. Hükümet ile Vakit gazetesinin iç içe bu işin içinde oldukları çok nettir.”

SORUŞTURMA ÖNEMLİ

CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın, Telekom Ankara İl Müdürlüğü’nün resmi yazısından da tatmin olmadığı belirtildi. Sav’ın, “Telekom hükümetin elinde. İstediklerini yazabilirler. Ama bu işin başka tarafları da var. Savcılık soruşturmasını beklemek gerekir” dediği de bildirildi. Sav’ın savcılık aracılığıyla Turkcell’den gelecek resmi telefon görüşme dökümanını beklediği kaydedildi.

Özel hayat ihlal edilmiş Başbakan susuyor

CHP Genel Saymanı ve MYK Sözcüsü Mustafa Özyürek ise Başbakan Erdoğan’ın basın toplantısındaki sözlerini değerlendirdi. Özyürek, “CHP genel sekreterinin özel konuşmasının Vakit gazetesinde yer alması özel hayatın gizliliğinin ihlalidir. Bu, çok açık. Başbakan bu konuda bir şey demiyor. Bu konuda ne gibi önlemler aldığını söylemiyor. Sadece CHP ile laf yarıştırıyor, hakaret ediyor” dedi.

Özyürek, “Önder Bey’in Vakit muhabiri ile konuşmadığı çok açık” diyerek şöyle devam etti: “Olayı hükümetin üstünden alarak Vakit’e mal etmeye çalışıyorlar. Bunlar valinin geleceğini biliyorlardı. Bu işle ilgili emniyet veya onlar kadar güçlü bir çete bu dinlemeyi yapıyor.” Mustafa Özyürek, gensorudan vazgeçmediklerini de bildirdi.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious