'Sav' tepkisini azaltmak isteyen CHP'den ilginç yol

'Sav' tepkisini azaltmak isteyen CHP'den ilginç yol.11533
  • Giriş : 22.06.2008 / 08:27:00
  • Güncelleme : 22.06.2008 / 08:45:57

Anadolu'daki "Sav" tepkisini azaltmak isteyen CHP birbirinden ilginç yolla başvuruyor. İşte onlardan biri.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genel Sekreter Önder Sav'ın, Hz. Muhammed (sav) ve hac ibadeti hakkındaki alaycı sözleri için özür dilemeye yanaşmayan CHP, Anadolu'daki tepkiyi dindirmek için ilginç yollara başvuruyor.

22 Temmuz seçimlerinde parti otobüsündeki ilanlarda türbanlı kadın fotoğrafı kullanan, Yozgat'ta başörtüsü dağıtan anamuhalefet partisi, şimdi de "hacı nineler" formülüne sarıldı. Burdur il başkanlığının düzenlediği dayanışma gecesinde protokol masasına, hac farizasını yapmış Şerife (60) ve Yusuf (74) Kayım çifti oturtuldu.

Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, eski senatör İsmail Kabay, İl Başkanı İsmail Erkaya'nın hazır bulunduğu yemekte yapılan konuşmalarda, Önder Sav'ın sebep olduğu tahribatı giderme telaşı dikkat çekti. Eski senatörlerden CHP'li İsmail Kabay, protokolde oturan altmış yaşındaki Hacı Şerife Kayım'ı işaret ederek, "İşte bizim kadınımızın başörtüsü. Şapka da bizim, başörtüsü de, din de bizim, Türkiye de bizim. İşte aramızda diğer köylü hacılarımız da var. Ne CHP'yi bıraktılar ne de laikliği." dedi. CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan da, dinî inançlara saygı gösterdiklerini öne sürdü. Özkan, "Kimse kimsenin kutsalına saldıramaz, saygısızlık yapamaz. Siyasi rant uğruna birtakım tartışmalara girmeyeceğiz. Burdur'da kaybettiğimiz belediyeyi geri alacağız, yerel ve genel seçimlerde CHP iktidar olacak." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious