Sav'a hakaret sözleri hatırlatılınca konuyu değiştirdi

Sav'a hakaret sözleri hatırlatılınca konuyu değiştirdi.10976
  • Giriş : 30.05.2008 / 00:46:00
  • Güncelleme : 30.05.2008 / 00:00:52

CHP Genel Sekreteri Sav, Hz. Muhammed ve Hac ile alay ettiği konuşmaları nedeniyle yine özür dilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Hazreti Muhammed ve Hac ile alay ettiği konuşmaları nedeniyle yine özür dilemezken, CHP Genel Merkezi'ndeki dinleme iddiaları ile bu konuşmalarının basına yansımasını aynı tertibin ürünü olarak niteledi.

Sav, Bolu eski Valisi Ali Serindağ'la yaptığı görüşmenin Vakit Gazetesi'nde yayınlanmasının ardından başlayan 'telekulak krizi' ile ilgili olarak NTV'ye açıklamalarda bulundu.

Burada sorulara yanıt veren Sav, Elmadağ'da Hazreti Muhammed ve Hac görevi ile alay eden üslubunun Başbakan Yardımcısı Cemil çiçek tarafından 'karikatür krizine benzetilmesi ve saygısızlık olarak nitelenmesininin' hatırlatılması üzerine, "Esas saygısızlık yapanlar bunu günlerdir basında çarpıtan ve bunu söyleyenlerdir. Bu olayla şu an sizin yayınınıza konu olan özel hayatın gizliliğine müdahale edilmesi konusu arasında bağlantı yok. Bunlar, aynı şekilde davranan insanların bir tertibi, düzenidir. Konumuz şimdi o değil. CHP genel sekreterinin dinlenmesi. Bu olayı aydınlığa kavuştursunlar. Boyunlarının borcudur. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bu olayı açığa kavuşturamayacaksa derhal istifa etmelidir" diye konuştu.

Vakit Gazetesi'nin haberinde kullandığı bilgileri, Sav'ın açık bıraktığı telefonundan kaydedilen konuşmalarla elde ettiği açıklamaları ile ilgili olarak ise Sav, "Tamamen yalan, tamamen uydurma. Ben Vakit Gazetesi'nin hiçbir muhabiri ile görüşmedim. Bu, siyasal iktidar ve Vakit Gazetesi'nin hedef saptırma, delilleri karartma, ortaya çıkan suçun üstünü örtme çabasıdır. Şiddetle reddediyorum. Vakit Gazetesi muhabirin benimle bir konuşması olmamıştır" dedi.

Sav, Ankara'nın Elmadağ ilçesinde, Hacca gitmek istediğini belirten 80 yaşındaki bir vatandaşa, "Boş ver, Araplara para kaptırma. Bakarsın Muhammed seni geri göndermez" diye konuşmuştu. Bu sözlerin basında yer almasının ardından bir hafta kaybolan Sav, eski Bolu Valisi Ali Serindağ'la görüşmesinin yayınlanmasının ardından ortaya çıkan dinleme tartışmaları ile yeniden gündeme gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious