Sav'a tepki olarak istifa etmek isteyen CHP'liye izin yok

Sav'a tepki olarak istifa etmek isteyen CHP'liye izin yok.15065
  • Giriş : 21.06.2008 / 23:21:00
  • Güncelleme : 21.06.2008 / 23:21:46

CHP, Sav'ın sözleri üzerine partiden istifa eden Ümraniye İlçe Başkanı Mert'in başvurusunu kabul etmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Parti yönetimi skandal bir uygulamaya imza atarak Mert'e 'istifa edemezsin, biz seni kovarız' mektubu gönderdi

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın hacca gitmek isteyen bir partiliye “Araplara paranı kaptırma, bakarsın Muhammed seni bırakmaz” sözlerine tepki gösteren babasının isteği üzerine partiden istifa ettiğini açıklayan Ümraniye ilçe Başkanı Erdoğan Mert'e parti yönetiminden skandal bir mektup geldi. CHP yönetimi Mert'e istifa dilekçesinin kabul edilmediğini, ihraç istemiyle disiplin kuruluna verildiği belirtti.

YAKIŞIKSIZ TUTUM

CHP Ümraniye İlçe Başkanı Erdoğan Mert, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın hacla ilgili sözlerine babasının gösterdiği tepkiyi parti içinde dillendirince hakkında ihraç süreci başlatılmıştı. Ancak Mert, partiden onuruyla ayrılmak için istifa dilekçesini CHP İstanbul İl Başkanlığı'na vermişti. Haberin Yeni Şafak'ta yayınlanması üzerine harekete geçen CHP İstanbul İl Disiplin Kurulu Mert'e, 11 Haziran tarihinde CHP İstanbul İl Disiplin Kurulu Başkanı Erol Abik imzalı 39/162 disiplin dosyasını gönderdi. Yazıda, “Gerekli savunmanızı 15 gün içinde dsiplin kurulu başkanlığına yazılı olarak yapmanızı rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

İstifa mektubu gönderdiği partinin kendisini ihraç istemiyle disiplin kuruluna vermesini, “Hayır sen istifa edemezsin, biz seni kovarız” şeklinde algıladığını belirten Erdoğan Mert, “Bu tutum son derece yakışıksız. Zaten ben istifamı vermişim. Bir de benden savunma istiyorlar. Ama yapılmak istenen 'hayır sen gidemezsin, biz seni kovuyoruz' demektir” dedi. Kendisine gönderilen disiplin dosyasındaki karar tarihinin 11 Haziran 2008 olmasına dikkati çeken Erdoğna Mert, “Disiplin kuruluna sevk kararının tarihi olarak 3 Nisan 2008 gösteriliyor. Dosyaya eski bir tarih atılarak, 'Seni partiden, son tartışmalar yüzünden atmıyoruz. Daha önceden alınmış bir karar' görünümü vermek istiyorlar” diye konuştu.

CHP'DEN TARİH TAKTİĞİ

İstifa etmesine rağmen kendisine gelen dosya karşısında şaşıran Mert, Mert CHP yönetiminin tutumunu “Gariptir ki istifa bile edemiyorum. Belli ki kendilerini tatmin edene kadar buna izin vermeyecekler” dedi

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious