Savaş bütçesi tasarısının yasalaşması imkansız

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Tony Snow, Demokratların Irak ve Afganistan için istenen savaş bütçesiyie ilgili konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD askerlerinin çekilmesiyle ilgili bir zaman çizelgesine bağlamasını öngören tasarının yasalaşmasının olanaksız olduğunu söyledi. Tony Snow, muhalefetteki Demokratların, Irak ve Afganistan savaşı için Başkan George W. Bush'un istediği 124 milyar dolarlık bütçenin, Irak'taki ABD askerlerinin çekilmesine bağlayan tekliflerinin kabul edilme şansının "sıfır" olduğunu ve Kongre'ye kabul edilmesi halinde Başkan Bush tarafından veto edileceğini söyledi.
Tony Snow, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada "Bütçe ve savaştan çekilme tasarısının yasalaşmasının '0' şansı var. Bu kötü bir yasa tasarısı. Başkan Bush tasarıyı veto edecektir, Kongre'de bunu destekleyecektir" dedi.
Demokratların çoğunlukta olduğu ABD Kongresi'nde oylaması yapılacak olan Irak ve Afganistan savaşları için Başkan Bush'un talep ettiği 124 milyar dolarlık savaş bütçesiyle ilgili tartışmalar yaşanmıştı. Bush, milletvekillerinden bütçeyi herhangi bir kullanım kısıtlamasına gitmeden harcayabilme imkânı veren bir şekilde kabul etmelerini istemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious