Savaş uçakları Diyarbakır'a döndü

Savaş uçakları Diyarbakır'a döndü.9205
  • Giriş : 22.02.2008 / 17:00:00

Türkiye'nin Kuzey Irak'taki terör örgütü PKK kamplarına başlattığı sınır ötesi kara harekatına destek veren savaş uçakları, Diyarbakır'daki üslerine döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır'da sabah saatlerinden itibaren kalkan bomba yüklü F-16 savaş uçakları, güvenlik güçlerinin başlattığı sınır ötesi kara harekatına ateş desteği sağladıktan sonra Diyarbakır İkinci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı Sekizinci Ana Jet Üst Komutanlığı'na başarıyla döndü.

Bugün sabah saatleri ile öğleden sonra kalkan ve Kuzey Irak'a giden bomba yüklü yaklaşık 10 tane F-16 savaş uçağı, Diyarbakır Sekizinci Ana Jet Üst Komutanlığı'ndaki üslerine başarıyla iniş yaptı.

Uçakların havalanırken taşıdıkları bombaları, terörle mücadelede kullandıkları üslerine mühimmatsız inmesiyle anlaşıldı.

Gazetecilerin görüntü almasını engellemek için yoğunluk güvenlik önlemlerin alındığı askeri havaalanına ilk önce savaş uçaklarından F4 Fantom serisinden 2 uçak indi. Fantomların hemen ardından yaklaşık 10 tane F16 savaş uçağı peş peşe piste indi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütüne yönelik düzenlediği geniş çaplı hava harekatlarında örgütün Kuzey Irak'taki kamp ve barınaklarını günlerdir bomlayan savaş uçakları, son günlerde de sınırda keşif uçuşları yapıyordu.

Güvenlik güçlerinin kara harekatı başlatmasıyla bugün Diyarbakır'dan bir kez daha havalanan uçakların Hakurk bölgesindeki PKK sığınaklarını bombaladığı ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious