Savaşma yarış !

Savaşma yarış !.19607
  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Türk ve Yunan yarışmacıların ayrı ayrı adalarda kalarak mücadele ettiği, Show TV'de yayımlanan "Survivor" adlı yarışmada 'ırkçılık' diz boyunu aştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bizi yenen Türk, ikinci Atatürk olur" gibi cümlelerin telaffuz edildiği yarışmada tansiyon yükseldi.

Vakti zamanında gazetecilerin bile gaza gelip bayrak diktiği, Türk-Yunan savaşını gündeme getiren Kardak'tan biraz daha büyük 3 adada yaşananlar, yakında Ege sularını yeniden ısıtıp Türkiye ile Yunanistan arasında yeni bir gerginliğe neden olursa kimse şaşırmasın.
Türk televizyonlarının tartışmalı her programında imzası olan Sinevizyon'dan Pelin Akat'ın, Türk - Yunan dostluğundan dem vurup tanıttığı, ama Show TV'de "Acun Ilıcalı Production" olarak karşımıza çıkan Survivor Türkiye-Yunanistan'da 10 Türk, 10 da Yunan yarışmacı 250 bin euro para ödülü için yarışıyor... Ancak özellikle Yunan yarışmacılar, 250 bin euro uğruna Türk-Yunan ilişkilerini dinamitliyor.

'Türkler akıl edemez'
Nereden mi çıkıyor bütün bunlar? "Ekşi Sözlük"çüleri bile Alo 178 RTÜK hattına şikâyete mecbur eden yarışmada söylenenlerden... İşte Yunan yarışmacıların söylediklerinden birkaç örnek:
"Benim yetişme tarzım Türklerle arkadaşlık kurmamı engelliyor."
"Bir Yunanlı bir Türke yenilirse ülkesine dönemez."
"Türkçe bildiğimi, onlara karşı kullanmak için Türklerden saklıyorum. Yarışmanın sonuna kadar söylemeyeceğim. Söylersem beni öldürürler."
"Türkler, bizim gibi denizde tülle balık avlamayı akıl edemezler."


'Bizi yenen ikinci Atatürk'
Yaptığı mukayeseden, beyine yeterince oksijen gitmesini engelleyen zor bir doğumla dünyaya geldiği anlaşılan bir Yunan yarışmacı ise şöyle diyor: "Bizi yenen Türk ikinci bir Atatürk olur..."
Aralarında, dört bir yanını düşmanların kuşattığı bir ülkede Kurtuluş Savaşı'nı başlatıp kazandığı zaferden sonra Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Mustafa Kemal Atatürk'ü, ilk Survivor Türkiye - Yunanistan'ın birincisi sanan yarışmacıların da olduğu Yunan ekibi, aralarında Türklere karşı sempati besleyen tek kişiyi "işbirlikçi" damgası vurup eledi.
Yunan ekibinin bir kaşık suda boğmak için fırsat kolladığı Türk ekibi, Allah'tan yangına körükle gitmiyor.


Türklerin dertleri başka...
Öncelikle yarışmadaki Bulgari yüzüklü kızların "Uyuyamıyoruz, her tarafımızı sinekler yiyor, her gün aynı şeyleri giyiyoruz, yıkanamıyoruz" serzenişleri gösteriyor ki onlar kendilerini Survivor'da değil de, Kadıköy Belediyesi'nin tatbikat amacıyla Bağdat Caddesi'ne kurduğu deprem çadırında gibi görüyorlar.
Bu kızlar ile Yunan Nadya'yı gördükten sonra Rus Katerina'nın belleklere adını yerleştirdiği "Baltacı Mehmet Paşa" olmaya kararlı Onur ve Selim gibi "hızlı"lardan oluşan Türk ekibi, henüz Yunan ekibinin Türklere karşı söylediklerinden haberdar değil. Öğrensinler, ondan sonra siz seyreyleyin gümbürtüyü...

Ermenistan'la da olsun!
Yunanlıların yaşadığı küçük adadan hazırlanan her VTR'nin "Türk-Yunan kardeş... Politikacılar kalleş" tezine darbe indirdiği "Survivor Türkiye-Yunanistan", tarafların milliyetçi duygularını harekete geçirecek söylemlere rağmen 2 ülke arasında savaş çıkarmazsa, Doğu'ya yönelmek lazım.
Hazır AB, "Ermeni soykırımını tanımadan asla" diye Türkiye'ye dayattığı bir dönemde, bir "Survivor Türkiye-Ermenistan"da çok iyi gider. Hele hele de Ermeni ekibi, Ermenistan'da yaşayanlardan değil de "Diaspora" ekibinden oluşursa, süper olur!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious