Savcı, evinde silahıyla intihar etti

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Ardahan'a 2 ay önce atanan 17 yıllık Cumhuriyet Savcısı Fikret Sümbül (41), kendi ruhsatlı silahı ile kafasına sıktığı kurşunla hayatına son verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gece saat 01.30 sularında yaşanan bu trajedik olay savcının ailesi birlikte oturduğu evde oldu. Kendi ruhsatlı silahı ile hayatına son veren Sümbül'ün neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor. Savcının cesedi otopsi yapılmak üzere Trabzona Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Cumhuriyet Savcısı Fikret Sümbül, daha önce Van'ın Saray İlçesi'nde 'ekspres' adı verilen akaryakıt kaçakçılığı operasyonu yönetmiş ve operasyon kapsamında, 2002 yılında Jandarma birlikleri Ankara'ya giderek Çevre Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Niyazi Çakmak, Çevre Kirliliğini Önleme ve Kontrol Genel Müdürü Sami Ağırgün ile Genel Müdür Yardımcısı Tülin Basa, Ölçüm İzleme Daire Başkanlığı Laboratuvar İzleme ve Kontrol Şube Müdürü Fatih Erkal ve memur Gülşen Baykal'ı gözaltına almıştı. Saray'a getirilerek sorgulanan 5 bürokratın, 700 bin dolar rüşvet aldığı iddia edilmişti.

'Ekspres' operasyonundan bir yıl önce de Tunceli'nin Ovacık ilçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Fikret Sümbül'ün bulunduğu otomobile, teröristler tarafından ateş açılmış ve Sümbül'e eskortluk yapan 2 er yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious