Savcı, hükümlünün çocuğunu ameliyat ettirdi

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Adıyaman Cezaevinde kalan bir hükümlünün ortopedik engelli 6 yaşındaki çocuğu, cezaevi savcısının yardımıyla ameliyat ettirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adıyaman Cezaevi Savcısı Sabri Kılınç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cezaevinde kalan hükümlü Ramazan Buzcu'nun, oğlu Mehmet Ali'nin ortopedik engelli olduğunu ve 7 yaşına kadar mutlaka ameliyat edilmesi gerektiğini, aksi takdirde sakat kalacağını kendisine söylediğini belirtti.
Bunun üzerine çocuğun ameliyat edilmesi için girişimlerde bulunduklarını ve Gölbaşı Çınar Tıp Merkezi ile görüşmeler yaptıklarını anlatan Kılınç, şunları kaydetti:
''Ameliyat masraflarını büyük ölçüde tıp merkezi karşıladı. 6 yaşındaki çocuğun, bir yıl içinde ameliyat edilmediği takdirde sakat kalacağını öğrendiğimde yardım etmek istedim ve böyle bir girişimde bulundum. Zaten cezaevinde kalan babasının bu ameliyatı yaptırması cezaevinden çıktıktan sonra bile mümkün değildi.'' Savcı Kılınç, ameliyat edilen çocuğun sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.
Ameliyatın ardından Besni ilçesinde yaşayan Buzcu ailesini ziyaret eden Sabri Kılınç, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious