Savcı ile hakimin 'Sifon çekmedin' kavgası

Savcı ile hakimin 'Sifon çekmedin' kavgası.5132
  • Giriş : 01.03.2008 / 11:17:00

Ağır ceza hakimi ve savcı çekilmeyen sifon yüzünden kavga etti. Hakimin ayağı kırılırken, 60 gün rapor aldı. 15 Şubat'ta meydana gelen ilginç olay söze gerek bırakmadı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağır ceza hâkimi Yıldız, savcı Ergin'in kendisini dövüp bacağını kırdığını ve 60 gün rapor aldığını öne sürdü..

Edirne'de aynı mahkemede görev yaptıkları savcıyla yumruklaştığı iddia edilen hâkim Mehmet Tan Yıldız, savcı Mehmet Müsebbih Ergin'in odasına gelerek kendisini dövdüğünü ve bacağını kırdığını, 60 gün rapor aldığını öne sürdü. Edirne 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi üye hâkimi Yıldız, 15 Şubat'ta meydana gelen olayı şöyle anlattı: "Odama geldi ve 'Sen duruşma salonuna, koridorlara peçete atıp kirletiyormuşsun. Üstelik tuvalette sifonu da çekmiyormuşsun' dedi. Ben de kendisine konuşmasının hoşuma gitmediğini söyledim ve odamı terk etmesini istedim. Hışımla üzerime saldırdı. Karşı koyamadım. Hızla itince makam koltuğumun üzerinden düştüm. Bacağımın kırıldığını hissettim."

Olaydan sonra 60 günlük rapor aldığını söyleyen hâkim, "Savcıdan şikâyetçi oldum. Ama adliyedeki soruşturmanın tarafsız yapılmayacağı yönünde ciddi endişelerim var. Hazırladığım dilekçeyi Teftiş Kurulu Başkanlığı ile Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne gönderdim. Müfettiş tayin edilip soruşturma açılmasını istedim" dedi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious