Savcılar ihbar kabul edebilir

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, YİMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar’ın yakalanamaması ile ilgili olarak Hürriyet’e şunları söyledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"YİMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı hakkında iki dosya var. Biri İsviçre makamlarının bizden adli yardım talebi. Bu konuda yazılan yazıların hepsine zamanında cevap verildi. İkinci dosya Almanya Mannheim mahkemesinden gelen. Ancak bana verilen bilgiye göre bu kırmızı bülten değil, difüzyon. İkisi arasında fark var. Kırmızı bültende yakalanıp iade edilmesi zorunluluğu var. Ancak sözkonusu kişi TC vatandaşı olduğu için iade edemeyiz. Difüzyonda ise yakalanıp gözaltına alınması zorunluluğu var. Biz bu konuda Almanya’ya yazıları yazıp, bizde de yargılanabileceğini bildirdik. Ancak onlar orada yargılamak istiyorlar. Bizim savcılara talimat verme hakkımız yok. Savcılar yayınlarınızı ihbar kabul edip işlem yapabilirler. Bu konuda bir soruşturma yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. Daireler kapalı. Perşembe günü bilgi alıp bildireceğim."

CENAZEYE GİTTİK

"Cenazeye gelince, burada bir arkadaşımızın cenazesi söz konusu. Oradaki kişiye ve şirketine destek vermek, onunla yanyana görünmek gibi meselemiz yok."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious