Savcılık, Aygün'e faiz ödemiş

Savcılık, Aygün'e faiz ödemiş.9390
  • Giriş : 29.04.2009 / 10:19:00

İkinci iddianamenin ek klasörlerinde, Sinan Aygün'ün gözaltına alındığı 1 Temmuz 2008 tarihihde evinde ele geçirilen 2 milyon 500 bin euronun geri ödenmesiyle ilgili belgelere de yer verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Buna göre Aygün'ün avukatlarının paranın geri iade edilmesi talebi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Valiliği Defterdarlık Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'dan söz konusu paranın faizinin hesaplanması ve paraya karşılık rehin alınacak gayrimenkullerin tespitini istedi.

AVUKATINA ÖDENDİ

Milli Emlak Dairesi Başkanlığı da yaptığı incelemede, davanın 3.5 yıl sürebileceği göz önüne alınarak, bu süre içinde 2 milyon 500 bin euronun yasal faizinin yaklaşık 500 bin euro olacağını savcılığa bildirdi. El konulan paranın geri iadesi karşılığında ise, Aygün'e ait Altındağ ilçesinde bir dükkân, Çankaya'da bir dubleks daire ve Etimesgut'ta bir arsanın ipotek altına alınabileceği vurgulandı.

Bunun üzerine soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 Kasım 2008'de, Aygün'e ait parayı yasal faiziyle birlikte 2 milyon 509 bin euro olarak Aygün'ün avukatı Mehmet Asım İplikçioğlu'na ödedi. Aygün'e ait gayrimenkuller ise dava sonuçlanana kadar ipotek altına alındı.

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*