Savcılık doğum skandalına el attı

Savcılık doğum skandalına el attı.15090
  • Giriş : 02.12.2008 / 18:33:00

Aydın Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı, doğumda bebeğin başının koptuğu iddiasıyla ilgili olarak Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hüsnü Tırpancı, yaptığı yazılı açıklamada, gazetelere ''doğumda başı kopan bebek'' diye yansıyan olayda, anne Selma Usul'un hastaneye doğum ağrılarıyla geldiğini, ''iri bebek'' ön tanısıyla kadın doğum servisine yatırıldığını belirtti.

Doğuma müdahale edildiğini ancak bebeğin oldukça iri olması nedeniyle normal doğum gerçekleştirilemediğini ifade eden Tırpancı, şunları kaydetti:

''Hastamız acilen sezaryen için ameliyathaneye alınmıştır. Tüm müdahalelere rağmen doğum travması sonucu bebek hayatını kaybetmiştir. Annenin sağlığı iyi durumdadır. Olayla ilgili olarak Sağlık Bakanlığımızca araştırma ve tahkikatı yürütmek üzere müfettişler görevlendirilmiştir.

Ayrıca konuyla ilgili olarak Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. Gerçekleşen olay ve sonucunda bebeğin hayatını kaybetmesi bizim için de üzücü olmuştur. Olayın açıklığa kavuşması için her türlü çalışma yapılmaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*