Savcının boş koltuğunun sırrı belli oldu

Savcının boş koltuğunun sırrı belli oldu.11914
  • Giriş : 27.10.2008 / 18:21:00

Yalçınkaya, AK Parti'ye açılan davadan sonra yıldızı parlayan bir isimdi... Ankara'da resmi programlarda Abdurrahman Yalçınkaya'nın koltuğunun boş kalmasının sırrı anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti'ye yönelik kapatma davasının gerekçesi birçok noktadan tarihe geçmeyi hak etti. Akademisyenler, siyasiler üzerinde çok konuşacak. Belki fakültelerde ders konusu da olacak. Fakat Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın durumu üzerinde ayrıca düşünülmesi gereken bir konu. Hatırlanacağı gibi Başsavcı Yalçınkaya çok tartışılacak bir iddianameye imza atmıştı.

Deliller sunulduğunda ise bir hafta sonu yoğun bir Google mesaisi yapıldığını görmüştük. Suç isnat edilip delilleri Google'dan aranmıştı. Üstelik dosyanın hazırlanış sürecinde başsavcılık ile Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklu bulunan bazı şahıslar arasında yazışmaların olduğu da ortaya çıkmıştı. Fakat savcılığın sunduğu 400 delilden 370'i kabul görmediği gibi 'absürd' sayıldı. Savcıya, belgeleri eksik ve tahrif edilmiş şekilde iddianameye koyduğu suçlaması var.

Bir savcı için bundan daha kötü bir durum olamaz herhalde. Türkiye'yi kapatma davasına götüren süreç yakın gelecekte bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkacaktır. Dava açılma fikri, takip edilecek süreç, sürece müdahil olan çevreler, parti kapatma sonrası izlenecek yol...

Bütün bunları, taraflardan birisi anlatınca öğreneceğiz. Sinyaller çok beklenmeyeceği yönünde. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre savcı Yalçınkaya çok huzursuz. Kendisi 'motive' edenlerin ortada olmadığını söylüyormuş. Savcıya atfen anlatılanlar ilginç. Belki de bu yüzden resmi programlarda bile koltuğu boş kaldı geçtiğimiz haftalarda.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*