Savcının evini iki kez soydular

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Sakarya'da bir savcının evi, evde savcı, eşi ve çocukları olduğu halde iki kez soyuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sapanca Savcısı iken İstanbul Ümraniye'ye tayini çıkan Cumhuriyet Savcısı Sezai Duman'ın evine ikinci kez hırsız girdi. Hırsızlar evdeki cep telefonları, savcı ve eşine ait 2 otomobili çalarak kayıplara karıştı.

Savcının eşi avukat Nurten Kadı Duman, yaptığı açıklamada, Çayiçi Mahallesi'ndeki evlerinine bir yıl önce de hırsız girdiğini ve bazı eşyaların çalındığını kaydetti. Bu kez planlı bir şekilde soyulduklarını anlatan Duman, hırsızların evde iki ayrı yerde olan araçların anahtarlarını bulmaları ve site içinde bir çok araba varken kendi arabalarını hemen bulmalarının planlı soygun şüphesini güçlendirdiğini anlattı.

Otomobilleri çalan hırsızların, evi bir taç gün gözetleyip keşif yaptıktan sonra eve girdiklerini tahmin ettiklerini ifade eden Duman, şunları söyledi: ''İki aracımızda park halindeyken gece 04:00 sıralarında 3 katlı evin 2. katındaki yarı açık camından girmişler. Oradan birinci kata inilerek 2 ayrı arabaya ait farklı yerlerdeki anahtarlar alınıyor. Hırsızlar tekrar aynı pencereden çıkıyorlar. Evde güvenlik kamerası ve alarm vardı. Sadece yarı açık olan penceredeki alarm sistemi devre dışı kalmıştı. Bu nedenle de hırsızlar açık pencereden girmişler. Hırsızlar planlı bir şekilde eve girerek otomobillerin anahtarını almışlar. Bizi daha önce takip ettiklerini düşünüyoruz.''

Hırsızları farkettiklerini ve durumu polise bildirdiklerini ifade eden Duman, otomobili çalıştıran kişilerin üzerlerine sürdüğünü ve kaçmak zorunda kaldıklarını söyledi. "Bu ilginç bir soygundu, direndik, mükavemet ettik, göz göze geldik ama hırsızlar korkup kaçmadılar." diyen Duman, artık sitede güvenli bir şekilde oturmaya cesaret edemediklerini ve villayı satmaya karar verdiklerini dile getirdi. Duman, hırsızların kendilerine ve iki çocuğuna zarar vermemiş olmasının ise olayın tek tesellisi olduğunu kaydetti.

Hırsızların olaydan 29 dakika sonra TEM Sapanca gişelerinden giriş yaptıklarının polis tarafından belirlendiğini kaydeden Duman, polisleri de görevlerini tam anlamıyla yapmamakla suçladı. Duman, araçların hırsızlık olayından ardından 20 dakika sonra otoban gişelerine girdiğini dile getirerek, hızlı hareket edildiği taktirde hırsızların otobanda yakalanabileceğini savundu. Araçların 2 ssat sonra İstanbul gişelerinden çıkış yaptıklarının tespit edildiğini kaydeden Duman, güvenlik zaafiyeti yaşandığını tekrarladı.

Polis, çalınan otomobillerin bulunması ve kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious