Savcının gözü önünde intihar etti

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Ağrı'nın Eleşkirt İlçesi Eleşkirt Adliyesi, ilginç bir intihar olayına sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akşam saatlerinde, adliyede görevli bir savcının odasında yaşanan intihar olayı, iddialara göre şöyle gelişti: Eleşkirt Maliye Müdürlüğü'nde görevli memurlardan Yasin Bekis (49), zimmetine para geçirdiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek için Eleşkirt Cumhuriyet Savcılığı'na gitti. Evli ve 5 çocuk babası Yasin Bekis, Savcı U.B.'ye ifade verdiği sırada intihar etti.

Savcının odasından gelen silah sesi, tüm adliye personeli tarafından duyuldu. Bir anda yaşanan olay nedeniyle, savcı kısa süreli şok geçirdi. Silah sesi üzerine odaya gelen diğer görevli savcılar ile adliyede görevli personel, Yasin Bekis' in kanlar içerisindeki cansız bedeni ile karşılaştı.

Görgü tanıkları, bir anda Belkis'in silahını belinden çıkartarak kendisini vurduğunu söyledi. Yasin Bekis'in cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Eleşkirt Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, "Savcının odasında bir intihar olayı meydana gelmiş. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattık. Soruşturma aşamasında bir vaka olduğu için geniş çaplı açıklama yapmak yanlış olur" dedi.

İNTİHAR EDEN BELKİS'İN SİLAHNIN RUHSATSIZ OLDUĞU BELİRTİLDİ

Savcıya ifade verdiği sırada bir anda belindeki silahı ile kendini vuran Belkis'in silahının ruhsatsız olduğu belirtildi.

Belkis'in silahlı bir şekilde savcının yanına girmesi ise dikkat çekici. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious