Savcıyı dolandıranlara 7 yıl hapis istendi

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Şişli Cumhuriyet Savcı Aydın Şener'in kredi kartını, çalıştıkları restoranda kopyalayarak dolandırıcılık yaptığı ve cürüm eşyasını aldığı öne sürülen 7 kişi hakkında, 3 ile 7 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kontör alıcılarından geriye dönük olarak yapılan araştırmada transfer işlemini yaptığı öne sürülen Ergin D. (25), Erkan E. (27) ve Elveda Ö.'ye ulaşıldığı, iddiamamede yer aldı.

Zanlıların alınan ifadesinde savcı Şener'in, müşteri olarak geldiği sırada Erkan E. ve Elveda Ö.'nün kredi kartı bilgilerini elde ettikleri ve Erğin D.'ye verdikleri, D.'nin de bu bilgileri bilişim sistemi üzerinden kontür alıp ucuz fiyata sattıkları anlatıldı.

Olayın ardından E. ve D.'nin tutuklandığı belirtilen iddianamede, E.'nin kız arkadaşı Ö.'de TCK 158/1/f "Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcımık" suçundan 7 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası ile yargılanması talep edilirken, diğer şüpheliler, Serdar Y., İlhan B., Mehmet E. ve Cenğiz E. ise TCK 165 madddesi uyarınca "Bir suçun işlenmesinden elde edilen eşyayı almak" suçundan 3 yıla kadar hapisleri istendi.

Savcı Şener'in kredi kartı numarasını kullanarak internet üzerinden dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 1'i kadın toplam 7 kişi hakkında "Nitelikli dolandırıcılık ve cürüm eşyasını kabul etmek" suçlarından yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious