Savunma Sanayi İcra Komitesi toplanıyor

Savunma Sanayi İcra Komitesi toplanıyor.13571
  • Giriş : 08.04.2008 / 11:15:00

Savunma Sanayi İcra Komitesi gündemindeki savunma projelerini görüşmek üzere yarın Ankara'da toplanması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Savunma Sanayii Müsteşarlığında yapılacak toplantıda, Savunma Sanayii Müsteşarlığının (SSM) programında yer alan Hava savunma ve uydu projeleri ile yeni nesil piyade tüfeği üretimi ile gündemdeki savunma tedarik ve ortak üretim projeleri görüşülecek.

Silahlı Kuvvetlerin ihtiyacı için tedariki planlanan 80 adet tanksavar sistem ve 800 adet füze alımı, Alçak ve orta irtifa hava savunma sistemi için proje tedarik modellerini belirleyecek kararların da, SSM icra komitesi toplantısında alınması bekleniyor.

Savunma sanayinde yerli katkı payının arttırılmasına yönelik geliştirilen projeler çerçevesinde, Havalsan'a T-38A FMS ve Cougar HelSim projelerinin verilmesi konularının da ele alınacağı toplantıda, MKEK'nin piyade silahı-hafif makinalı tüfek projesinde gelinen süreç değerlendirilecek.

Toplantıda ayrıca Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık için alınması planlanan 2 adet VIP uçağı ile 3 adet helikopter projesi ile ilgili firma seçimine yönelik yürütülen çalışmalarda ele alınacak.

SSM İcra Komitesi toplantısına Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, SSM Müsteşarı Murad Bayar ile diğer bazı üst düzey askeri ve sivil yetkililer katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious