Savunmada yatırım hamlesi sürüyor

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Savunma sanayinin güçlendirilmesi amacı ile ”MİLGEM” savaş gemisi, yerli üretim tank gibi projelere yönelik çalışmaları sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Savunma Sanayii Müsteşarlığının öncelikli tedarik projeleri arasında bulunan denizaltı kurtarma ana gemisi (MOSHIP) ve kurtarma ve yedekleme gemisi için açılan uluslararası ihalede son başvuru tarihi yeniden belirlendi.

Buna göre, SSM tarafından daha önce 27 Ekim tarihi olarak ilan ettiği MOSHIP Bilgi İstek Dökümanına cevap vermek için son tarih firmalardan gelen talep doğrultusunda 8 Aralık olarak yeniden belirlendi.

SSM'nin belirlediği yeni tarih ilan edilerek ilgili firmalardan bu takvim çerçevesinde teklif vermeleri istendi.

DENİZALTI KURTARMA ANA GEMİSİ PROJESİ

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nca yürütülen Denizaltı Kurtarma Ana Gemisi (MOSHIP) ve kurtarma ve yedekleme gemi projesi kapsamında, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Proje kapsamında, 1 adet MOSHIP ve 2 adet de kurtarma ve yedekleme gemisi tedariki bulunuyor. Projeye yerli ve yabancı çok sayıda savunma sanayi alanında faaliyet gösteren şirket ve firma grupların ilgi duyması bekleniyor.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious