Savunmanın devleri yarın buluşuyor

Savunmanın devleri yarın buluşuyor.7793
  • Giriş : 31.01.2008 / 11:44:00

Savunma sanayi amaçlı projelere yönelik sistem ihtiyaçlarının yurt içinden karşılanması ve buna yönelik yürütülen çalışmalar, İstanbul'da yarın düzenlenecek toplantıda masaya yatırılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Savunma sanayi amaçlı projelere yönelik sistem ihtiyaçlarının yurt içinden karşılanması ve özendirilmesi ve buna yönelik yürütülen çalışmalar, İstanbul'da yarın düzenlenecek toplantıda masaya yatırılacak.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı öncülüğünde yapılacak 'Askeri Gemi Projelerine Sanayinin entegrasyonu' konulu toplantıda, mevcut gemi inşa ile gemi inşa yan sanayinin, savunma ihtiyaçlarına cevap verecek ve ihracat potansiyeline sahip, yüksek teknoloji ürünü savaş ve yardımcı gemileri özgün tasarımla inşa edebilecek kabiliyete ulaşabilmesini sağlayacak tedarik yöntemlerinin belirlenmesi konusu ele alınacak.

Toplantıda ayrıca Deniz Araçları Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen faaliyetler kapsamında; sistem ihtiyaçlarının yurt içinden karşılanması ve yurt dışına kaynak akışının azaltılması açısından büyük önem taşıyan askeri gemi inşa yan sanayinin geliştirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında da katılımcılara bilgi verilecek.

-300'ÜN ÜZERİNDE KATILIMCI BEKLENİYOR-

Gemi inşa ve gemi inşa yan sanayinin bilgilendirilmesi ve görüş ve önerilerinin alınabilmesi amacıyla toplantıya, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı temsilcileri de dahil olmak üzere, üst düzey askeri ve sivil bürokratlar olmak üzere 300'ü aşkın firma temsilcisinin katılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious